Din Görevlileri Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri Başladı

Kütahya İl Müftülüğü ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İslami İlimler Fakültesi arasında ‘Temel İslam Bilimleri Mesleki Eğitim Çalışmaları...

Din Görevlileri Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri Başladı

Kütahya İl Müftülüğü ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İslami İlimler Fakültesi arasında ‘Temel İslam Bilimleri Mesleki Eğitim Çalışmaları’ alanında imzalanan iş birliği protokolü gereği din görevlilerimize yönelik ‘Mesleki Eğitim ve Gelişim Seminerleri’ programları İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR ve DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis AYDEMİR’in de katılımlarıyla Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu dersliklerinde başladı.

Gruplar halinde din görevlilerimizin katılacağı Seminer Programları 2 aylık periyotlar halinde tüm görevlilerimizi kapsayacak şekilde gerçekleşecek.

Birincisi Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu dersliklerinde başlayan seminer programı Mayıs ayına kadar devam edecek. Mayıs ayından sonraki eğitim programları DPÜ İslami İlimler Fakültesi dersliklerinde yapılacak.

İl Müftümüz Hüseyin Hazırlar, “Din hizmetleri alanında verimlilik ve kaliteyi sağlamak amacıyla ‘Temel İslam Bilimleri’ alanlarında müftülüğümüze bağlı din hizmetlerinde görevli personelimize DPÜ İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlilerimizce mesleki eğitim ve gelişim seminerlerinin verilmeye başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti ” dile getirerek ‘eğitim seminerinin hayırlı olmasını ve güzel neticeler vermesini Rabbimden niyaz ediyorum’ dedi.

DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis AYDEMİR ise böyle bir projenin uygulamaya geçmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek eğitim gören din görevlilerimize, ders veren öğretim görevlilerimize ve de projede emeği Müftülük ve Fakülte yetkililerine teşekkür etti.

banner178
Mesleki Eğitim ve Gelişim Seminerlerinde DPÜ İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlilerimizce din görevlilerimize, Temel İslam Bilimleri, Din Bilimleri ve İslam Tarihi, Tefsir,Hadis,Kelam, Kur’an-ı Anlamada Yöntem, Güncel İnanç Problemleri, Kurumsal İletişim, Din ve Toplum, Din Hizmetlerinde İletişim, Güncel Hadis Problemleri gibi konularda eğitim verilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 10:36
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER