BAYANLARA ÖZEL CENAZE YIKAMA VE KEFENLEME KURSU

Gelibolu Müftülüğü tarafından Evreşede bayanlara yönelik cenaze yıkama ve kefenleme kursu düzenlendi.

BAYANLARA ÖZEL CENAZE YIKAMA VE KEFENLEME KURSU


Düzenlenen kursta cenaze yıkama ve kefenleme konusunda bayanlara özel eğitim verildi. Derslerde ölüm gerçeği, ölmek üzere olana yapılması gereken görevler, şehit ve şehit cenazesi, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, cenaze namazı ve duaları, taşıma ve defin ile taziye konuları üzerinde duruldu.

Kursa katılan bayanlar cenaze yıkamanın düşündükleri kadar zor olmadığını, kurstan aldıkları bilgilerden sonra rahatlıkla cenaze yıkayıp kefenleyebileceklerini ifade ettiler.

banner178
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler; bu tür kursların önemli olduğunu ifade ederek, özellikle de kadın cenazelerini yıkayıp kefenleyecek kişi bulmakta zorluk çekmemek adına böyle bir kursun büyük bir önem arz ettiğini belirtti.

Talep olduğu takdirde yeni kurslar da açabileceklerini söyleyen Özler; cenaze yıkama ve kefenleme kursunda öğrencilerin teorik ve uygulamalı olarak öğrenme imkânı bulduklarını ve bu kursta emeği geçen Vaiz başta olmak üzere Kur’an Kursu Öğreticisine ve kursiyerlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 11:27
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER