120 Hafız İçin Taç Giyme ve İcazet Töreni Hazırlanıyor

Adana Seyhan Müftülüğü 120 Hafız için "Taç Giyme ve İcazet Töreni"ne Hazırlanıyor

120 Hafız İçin Taç Giyme ve İcazet Töreni Hazırlanıyor

Seyhan Müftülüğü 120 Hafız için "Taç Giyme ve İcazet Töreni"ne Hazırlanıyor

Seyhan Müftülüğüne bağlı Tepebağ Erkek Kur’an Kursu, Hacı Cumali Öztürk Erkek Kur’an Kursu, Hasan Tepeli Erkek Kuran Kursu, Hacı Menekse Hatun Kız Kuran Kursu ve Fatma Feride Hatun Kız Kuran Kursu’nda 2016-2017 yıllarında hafızlığını bitirip mezun olarak hafızlık diploması almaya hak kazanan 120  hafız için 28 Mart 2018 Çarşamba günü Saat 09:30’da Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda  "Taç Giyme ve İcazet Töreni"düzenlenecek.
Törene Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç  de katılacak.

Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, “Uzun bir süredir bu program için hazırlık yapıyoruz. Hafızlık merasimi artık Seyhan'da bir gelenek haline dönüştü. Bundan 2 yıl önce de 74 hafızımız için yapmıştık bu programı. Allah'a hamdolsun bugün bu sayıyı 120'ye çıkarmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizin yıllarca zihninde kalacak  güzel bir  programı onlara  hediye etmenin gayretini taşıyoruz. Programımız üç ana bölümden oluşacak. Birinci bölüm, protokol konuşmaları ve konferanstan oluşacak.

İkinci bölümde Kuran ziyafeti ve hatim duası yer alacak.

banner178

Üçüncü blümde ise Hafız çocuklarımıza belgelerini takdim ederek emeklerinin karşılığı olmasa da her bir hafızamıza hafızlık müessesesini canlı tutmak ve bu müesseseye teşvik olması amacıyla birer tam Cumhuriyet altını hediye edeceğiz.

Hazırladığınız bu güzel program için tüm Adanalıları Adnan Menderes Kapalı Spor Salonuna davet ediyoruz. Hanım kardeşlerimize de özel yer ayrılmıştır” dedi.

İstanbul Piyale Paşa Camii İmam Hatibi İshak Danış'ın Kur’an ziyafetinin de yer alacağı programda, Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Adana Müftüsü Hasan Çınar ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç birer konuşma yapacak.
Program sonrasında davetlilere pilav ikramı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 23:10
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER