Lut Kavminin Lgbti'li Torunları

Evet, bu marjinal grup Lut kavmini andırıyor. Fazla bir farkları yok. Zaten pankartlarında da bunu belirtmişler: “Biz Lut kavminin torunlarıyız” diye. LGBTİ+ Örgütünün düzenlemiş olduğu, “onur yürüyüşü” diyerek cazip hale getirilmeye çalışılan, rengarenk flamalarla ahlaksızlıkların perdelenmek istenildiği,  onursuzca yapılan bu yürüyüş  marjinal bir gurup tarafından geçen günlerde dünyanın birçok yerinde olduğu gibi benim güzel ülkemde de gerçekleştirildi maalesef.

   Ahlaksızlığın dibe vuruş şekli olan LGBTİ+’nın açılımı; Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender ve interseks’dir. Bütün bunlar kısaca kadının kadına, erkeğin erkeğe ilgi duyması, cinsel birliktelik oluşturması anlamlarına geliyor. Sonundaki artı(+) ise cinsel özgürlüğün devam etmesini, bunda hiçbir kayıt ve sınırın olamayacağını; Ne kadar ahlaksızlığı ifade eden harf varsa hepsini kısaca ifade etmektedir. Bunu o yürüyüşte bütün açıklığıyla gördük maalesef. Adeta insanın kanı donuverdi. Neler vardı neler o yürüyüşte...  İnsan o şeyleri anlatmaktan dahi utanıyor. Kadının, kadınlığından utandığı, erkeğin erkekliğinden şüphe duyduğu bir yürüyüşü âdeta. Taşıdıkları pankartlarda “Kadın kadına” “Aşk örgütlenmektir” “Dün gezideydik bugün burada” “Velev ki ibneyim” “Biz buradayız, buna alışın” “Cinsellikte özgürlük” “En az üç diyorsun yaptık beğenmiyorsun” gibi daha neler neler vardı… Af edersiniz erkek erkekle, kadın kadınla dudak dudağa öpüşmeyi hatta evlenmeyi “Benim cinsel meyilim hangi tarafaysa orayı tercih ederim” anlayışıyla özgürlük diye nitelendirip bunu hak olarak gören ahlaksızlar Müslüman ülkemin sokaklarını kirletmeye devam ediyorlar.
   Utanmadıktan sonra insan her şeyi yapabiliyor maalesef. Ahlak, erdem, haya, edep insana mahsus özelliklerdir. İnsan olarak yaratılmış olmak onurlu olmak için yeterli değildir asıl olan insan kalmaktır. İnsan gibi görünüp hayvanlardan da aşağı olanlar ancak onursuzca bu davranışları sergileyebilirler. Herkes içindeki sirkatini dışına yansıtıyor. İnsan, bir defa ar perdesini yırtınca sonunun nere ye varacağı belli olmayan bir yola sapıyor. Bu sefer sapkınlığını ve sapıklığını kendine verilmiş bir hak olarak görmeye başlıyor. İnsanın yaradılış gereği bazı özelliklerin olması normal. Mesela çift cinsiyete sahip olmak gibi... İslam onlara da belli bir kural çerçevesinde yol göstermiş toplumdaki yerlerini belirlemiştir. Bunun dışındaki her şey, bu gurupta olduğu gibi fıtrata müdahale ve sapıklıktır. Çünkü bunların ki tercih meselesidir, hastalıklı ruh hallerinin bir ürünüdür.
   Bu gibi organizasyonlar insanların ahlaklarını çökertmeye, aile müessesini yok etmeye yönelik şeylerdir. Bu eğilimdeki insanlar için de bu bir fırsat olarak görülmektedir.  Başka birileri de bu durumu daha özel düşünerek Türkiye üzerinde ki karanlık planları için kullanıyor. “Dün gezideydik bugün burada” pankartı onun bir göstergesi. Gezide ağaçları, yeşilliği koruma bahanesiyle kendini gösterenler bugün cinsel özgürlük adı altında toplumun sinir uçlarıyla oynuyorlar. Kim bilir yarın hangi sahnede ve ne gibi bir rolle yer alacaklar belli değil. Her  toplumsal olayı  bir kedinin ciğeri gözlemlediği gibi gözlemleyen "Bana bu olaylar ve ahlaksızlıklardan bir pay var mı?" düşüncesiyle hareket edip yangına körükle giden özellikle CHP zihniyetinde ki bazı yazarlar, çizerler, televizyon kanalları nasılda saflarında yerlerini aldılar. Birçok CHP yönetimindeki belediyelerin "Onur Yürüyüşü" altındaki ahlaksızlığı tebrik etmesi ise düşündürücü. Bu işin başka bir boyutu ebette ki…
   Esas olanda; bir orospu orospuluğu onur sayıyor, bir fahişe fahişeliğiyle memnun oluyorsa, bir ibne, ibne olmaktan onur duyuyorsa  işler çoktan çığırından çıkmış demektir. Çünkü bunun belli bir sınırı yok. Bugün kadın kadına, erkek erkeğe ilişkiye giriyor, bunu da hak olarak görüyorsa arkasından daha başka şeylerin geleceği muhakkak. Eğer evrensel ahlak kurallarının bile işletilemediği bir sapkınlık söz konusuysa bunu engellemekte çok zorlanacağınız bir gerçek. Çünkü burada kural, kanun değil, hissiyat ve sınırı olmayan ahlaksızlık söz konusudur. Bütün inanç sistemlerinde bile böyle bir birliktelik uygun görülmemiş ve böyleleri lanetlenmişken İslam ülkesi Türkiye’de bunun yeniden servis edilmesi çok ciddi problemlere sebep olacağı muhakkak.
   Neyse ki Müslümanlar bu gibi sapık guruplara karşı tepkilerini gösteriyorlar bunu dahada canlı tutmaları gerekir.  Yetkililer eksik ve hatalarını gözden geçirip ivedilikle çare üretmeli. Bunların sapkınlıklarına alıştığımız an bittiğimizin resmidir. Normalmiş gibi algılamaya başlar isek algı operasyonu olan bu davranışı sergileyenlerin ve arkasında ki asıl güçlerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz.
      Aşama aşama, alıştıra alıştıra bizi ne hale getirdiler; dün utandığımız şeylerden bugün utanamaz duruma geldik. Dün üzüldüğümüz şeye bugün gülüyor, dün sevdiğimiz şeyden bugün nefret ediyor, dün başımızın üstünde taşıdığımız değerleri bugün ayaklar altına almaktan çekinmiyoruz. Dün bir evlat, evleneceği zaman babasına utandığından doğrudan söyleyemezdi. Bugün şiddetle emri vaki yapmaya başladı. Dün, evlenirken gençler, büyük sözü dinlerler, onların tecrübesinden faydalanırlardı. Bugün baba ve anneler evlatlar tarafından alınan kararların sadece uygulayıcısı durumuna düştü. Evlat bir gün flört ettiği bir kızı koluna takıp eve getiriyor; utanmadan anne babasıyla tanıştırıyor. Dün gelinler kayınbabalarını baba gibi görür, saygıda kusur etmezlerdi. Hasbelkader sabahleyin kayınvalidelerinden sonra uyanınca o gün utancından başı yerde gezerdi, Bugün ayak ayak üstüne atmış vaziyette karşısında oturmaktan çekinmiyor. anne baba evlatlarınyla beraber aşk dizileri izlemektekten çekinmiyor.  Dün, yabancı erkekler bacımın bir saçının telini görünce bacım utancından yerin dibine girerdi. Bugün bütün vücudunu teşhir etmekten çekinmiyor kızlarımız, kadınlarımız. Dün kadın kadın gibi, erkekte erkek gibiydi; roller belliydi, kimse kimsenin kölesi değil, biri birinin efendisi öteki efendisinin en nazenin emanetiydi.
Belliydi her şey. Bugün, erkek kadın gibi kadın erkek gibi giyiyor kime “hanımefendi” kime” beyefendi” diyeceğinizi bilemiyorsunuz.
   
Aynı evi paylaşıp bir odada yatmaktan çekinmeyen erkek ve kızlar kendilerini çoook özgür hissettiklerinden bunu yapıyorlar… Gayri meşru çocuk düşükleri ya bir çöp bidonuna atılıyor ya da tuvalet deliğine bırakılıyor. Zina edenler ettiği zinayı ballandıra ballandıra anlatmaktan utanmıyor. Daha kız ve erkeğin yaşadıkları bu gayri ahlaki davranışları kabulde zorlanırken şimdi Allah’ın gayretine dokunacak, bir kavmin helakine sebep olacak bu yürüyüşü birileri benim şehit kanlarıyla sulanan ezan ve bayrak için ar, edep timsali bacılarımın kurtardığı memleketimde yapabiliyorlar…
   Ekonomik parametreler yerinden oynar, cari açık artar, enflasyon yükselir, fakir daha fakir, zengin daha zengin olur, hayat pahalığı artar. Bütün bunların çaresi var, yeri gelir bir kalkınma bizi dünyanın en güçlü ekonomisi haline getirir. Ancak aile müessesesinin taşları yerinden oynadı mı, ahlaki değerler dibe vurdu mu, ar, edep, iffet ve haya erozyona uğradı mı bunun telafisi kolay kolay olmaz.
Milletlerin helaki hep ahlaksızlık yüzünden olmuştur. Geçmişe bakıp ince düşünmek gerekir. Ferasetli olup helak olan kavimlerin durumundan dersler çıkarmak gerekir.
Bu hususta, yüce Allah Firavun ve ona tabi olanları, Ad, Semut kavimlerinde örnek verdiği gibi Lut kavmini de örnek vererek uyarıyor. Lut Kavmi sapıklıkta sınır tanımamışdı.
Lut peygamber kavmine “sizden evvel dünyada hiç olmayan iğrenç bir işi nasıl yapıyorsunuz” diye uyarmıştı. Onlar bunun kendi tercihleri olduğunu söylemişler, “biz seni el alemin işine karışmaktan men etmemiş miydik” diyerek Allah’ın peygamberini tehdit etmekle kalmamış onu yanındakilerle beraber yerlerinden yurtlarından kovmuşlardır.
Allah’ta azgınlıkta zirve yapmış bu kavmi helak etmişti kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa örnek olsun diye.
Yarab içimizdeki bazı beyinsizler yüzünden bizi helak etme (amin)
Selam ve dua ile….
- Abdullatif Acar

YORUM EKLE