Salih Özbay: Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Salih Özbay: Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

MEVLİD KANDİLİNIZ MÜBAREK OLSUN 

Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir.

Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

banner178
İşte Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

Mevlid Kandili bütün insanlığa  Türk İslam aleminde birlik ve beraberliğe sevgi, rahmet, huzur ve barış getirsin. Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza ahlakı ile ahlaklanmamıza vesile olması dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.                        

- Salih ÖZBAY                        

Tdvs 5.Dönem Gn Bşk Yrd Emekli İmam Hatip

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 08:47
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER