BİR YILDA HAFIZ OLDULAR UMREYİ HAK ETTİLER

Balıkesir Merkez Karesi İlçe Müftülüğü Yıldırım Camii Kur’an Kursunda bir yılda hafızlığını tamamlayan öğrenciler Umre ile ödüllendirildiler. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaşımız bir yılda hıfzını tamamlayan öğrencileri umre ile ödüllendireceğini vaat etmişti. Hafız adaylarımızdan on biri büyük bir özveri ve gayretle bir yılda hafız olarak ödülü hak ettiler.

BİR YILDA HAFIZ OLDULAR UMREYİ HAK ETTİLER

'' ÖDÜLÜ HAK ETTİLER ''

Balıkesir Merkez Karesi İlçe Müftülüğü Yıldırım Camii Kur’an Kursunda bir yılda hafızlığını tamamlayan öğrenciler Umre ile ödüllendirildiler.
İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaşımız bir yılda hıfzını tamamlayan öğrencileri umre ile ödüllendireceğini vaat etmişti. Hafız adaylarımızdan on biri büyük bir özveri ve gayretle bir yılda hafız olarak ödülü hak ettiler.

Umre ödülü kazan hafızlar;
 

1- Hafız İbrahim ATAK,

2- Hafız Yusuf BARTU,

3- Hafız Mehmet ÇOBAN,

4- Hafız Seyfullah GÖKTEPE,

5- Hafız Muhammed Vecih SEYYİT,

6- Hafız Adem ÇOBAN,

7- Hafız Mustafa YILANCI,

8- Hafız Kudret Eren DURSUN,

9- Hafız Sadettin İNCE,

banner178
10- Yiğit YILDIZ,

11- Hafız Ebu Bekir YILMAZ.
 

23.01.2019 Çarşamba günü Yıldırım Camii Kur’an Kursunda düzenlenen uğurlama töreni ile hafızlarımız hocaları İsmail SOLAK rehberliğinde dualarla kutlu yolculuklarına uğurlandılar.

Uğurlama töreninde kısa bir konuşma yapan Karesi Müftüsü Fahri SAĞLIK : “ Son yıllarda gençlerimizin hafızlığa ilgilerinin artmış olması bizleri mutlu ediyor. Hafız olmanın şerefi anlatılmaz yaşanır. Hafızlık sadece manen değil, madden de kişiye büyük değer kazandırıyor. İşte gençliğinin baharında kutlu beldeleri, Beytullah’ı, Ravza-i Mutahhara’yı dünya gözü ile görme imkânı hafızlık sayesinde elde edildi. Hafızlarımıza bu imkânı sağlayan hayırseverimize gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim bu iyiliğinin ecrini ziyadesi ile versin.” diyerek sözlerini tamamladı.

 Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Şahabettin KARABAY’da yaptığı konuşmada : “ Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle genç yaşlarında hafızlarımızı umreye gönderen hayırseverimizi candan kutluyorum. Ben şu an ayrı bir heyecanı yaşıyorum. Çünkü ben de bu kursta hafızlık yaptım. Bizim zamanımızda bu imkanlar yoktu. Şimdi Elhamdülillah her şey mükemmel. Hayırseverlerimiz de öyle. Bu organizasyon gençlerimize teşvik açısından çok şey kazandıracaktır. Haydi gençler, işte gördünüz. Şimdi ödülleri kazanma sırası sizde” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Programın sonunda Kurs Yöneticisi İsmail SOLAK “ ( gözleri buğulu bir şekilde ) Duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Hepinizden özür diliyorum. Söz verdik, sözümüzü tuttuk. Bundan sonrada verdiğimiz sözleri gerçekleştireceğiz. Otuz yıldır hafız yetiştiriyorum. Ben ve arkadaşlarım kendimizi bu ulvi işe vakfettik. Sonuçlarını görmek ne güzel şey. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Ben de hafızlarımla birlikte böyle bir organizasyonda ilk defa umreye gidiyorum. Haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Eğer varsa ben de haklarımı helal ediyorum” diyerek duygu yüklü bir konuşma yaptı.
Umreye giden hafız öğrencilerimizden Ebubekir YILMAZ’ın babası ( aynı zamanda Balıkesir İl Müftülüğü Şube Müdürü ) Şehabettin YILMAZ’ın yaptığı dua ile hafızlarımız umreye gitmek üzere uğurlandılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:45
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER