Reklam

İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Sınav Duyurusu

Çeşitli nedenlerden dolayı, O İlde Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım alınacaktır. Gerekli detaylar,şartlar haber içeriğinde belirtilmiştir.

İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Sınav Duyurusu
02 Ağustos 2021 - 13:27 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 13:45
Çanakkale İl genelinde çeşitli nedenlerle (askerlik, yurtdışı görevi, uzun süreli hastalık vb.) geçici olarak boşalmış / boşalacak kadrolara sözlü sınavla, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım alınacaktır.

1-ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR: 

1- Vekil imam Hatiplik için en az imam Hatip Lisesi, Vekil Müezzin Kayyımlık için ise en az İmam Hatip Lisesi mezunu veya Lise mezunu ve Hafız olmak. 

2- Açıktan Vekil imam-hatip ve müezzin-kayyım olarak atanacaklarda, atanacağı kadro için asılda aranan şartlara haiz olmak. 

3- Vekil imam-hatip/müezzin-kayyım olarak görev yapmaya sağlık yönünden mani bir engeli bulunmamak. 

4- Sabıka kaydı bulunmamak. 

5- 2020 yilında yapılan DHBT sınavından en az 60 puan almış olmak. 

II-BAŞVURU ŞEKLİ, YERI ve ZAMANI:

Başvurular 26.07.2021 - 09.08.2021 tarihleri arasında (son gün mesai bitimine kadar) Çanakkale İl Müftülüğüne şahsen yapılacaktır. (il dışından müracaatlar belirtilen süre içinde faks yoluyla yapılabilecek, ancak belgelerinin aslı kargo ile yahut sınava gelince bizzat elden teslim edilecektir.) 

III- BAŞVURU IÇIN GEREKLI BELGELER:

 1- Müracaatlar ilanımız ekindeki iş Talep Formu ile yapılacaktır. (DHBT puanı, tahsili ve varsa haftalığı belirtilecektir) 

2- Nüfus sureti. 

IV-STNAVIN ŞEKLİ VE KONULARI:

 1- Sınav sözlü olarak yapılacaktır. 

2- Vekil İmam Hatiplik için (Kur'an-ı Kerim, Dini Bilgiler, itikat, ibadet, Siyer ve Ahlak, Hitabet) 

3- Vekil Müezzin Kayyımlık için (Kur'an-1 Kerim, Dini Bilgiler, itikat, ibadet, Siyer ve Ahlak, Ezan ve ikamet) konularından yapılacaktır. 

SINAV DUYURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum