Reklam

İbrahim Kaya, ''Diyanet Akademisi bir an önce kurulmalıdır''

Diyanet Hak ve Adalet Sen Genel Başkanı İbrahim Kaya, Diyanet Akademisinin bir an önce kurulması gerektiğini söyledi. 

İbrahim Kaya, ''Diyanet Akademisi bir an önce kurulmalıdır''
03 Mayıs 2021 - 08:58
Diyanet İşleri Başkanlığınca 2020 yılında Diyanet Akademisinin Kurulmasın Dair Kanun Tasarısı hazırlandığını ve bu konuda Başkan Ali Erbaş’a sunum yapıldığına dikkat çeken Kaya,kanun tasarısıyla ilgili son çalışmanın merak edildiğini ve hangi aşamada olduğunun açıklanması gerektiğinin altını çizerek, Kur’an kursu öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım ile din hizmeti sunan görevlilerin mesleki yeterliklerinin yeterli düzeyde olmasının sağlanması açısından Diyanet Akademisinin kurulmasını önemsediklerini söyledi. 

Diyanet Akademisinin nitelikli personel yetiştirilmesinde önemli bir misyon üstleneceğini belirten İbrahim Kaya, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle Akademinin bir an önce kurulması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Diyanet Akademisinin kurulması için hazırlanan kanun taslağı hakkında 12.06.2020 tarihinde üst yöneticilere sunum yapıldı. Biz, bu akademinin kurulmasını önemsiyoruz. Zira ülkemizi 15 Temmuz’da kâbusa çeviren bir hain kalkışma yaşadık! Din istismarı yapanların Diyanet’e sızarak çocuklarımızın ve gençlerimizin beyinlerini yıkadıklarını gördük! Sapkın düşüncelerin, beyinlerinde hain planlar kurgulayanların ve terör örgütlerine karşı sempati besleyenlerin önünü kesmek ve Diyanet’e sızmalarını önlemek amacıyla Diyanet Akademisinin bir an önce kurulması gerekmektedir. 

Diyanet İşleri Başkanlığına Diyanet Akademisinden mezun olanlar atanmalıdır. Akademi, hem sözünü ettiğimiz düşüncelere sahip olanların engellenmesi hem de Kur’an kursu öğreticisi, İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve din hizmeti sunmakla görevlendirilenlerin mesleki yeterliliklerini kazanması, uzmanlık programları vb. etkinliklerle personelin gelişmesini sağlayarak nitelikli personel yetiştirilmesi açısından önemlidir. 

Diyanet İşleri Başkanlığının Diyanet Akademisinin kurulmasına ilişkin çalışmaları hızlandırmasını ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirmesini istiyoruz.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum