Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Yayımlandı

YSK tarafından DPB aracılığı ile yayımlanan ilanda "Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatına, 30/11/2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18/02/2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında ekli listede sayısı, yeri ve unvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Bunun yanı sıra söz konusu ilana başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve başvurular 16 Mart 2018 mesai bitimine kadar devam edecektir. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapacaklardır.

banner178
GENEL ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Bununla beraber adaylarda özel şartlar da aranmaktadır. Bu özel şartlarda ise adayların hangi bölümlerden mezun olmaları gerektiği belirtilmiştir. Adaylar özel şartlara aşağıdaki başvuru kılavuzundan ulaşabilirler. Ayrıca söz konusu personel alım ilanında "Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi" kadroları için personel alımı yapılacağı ve bazı kadrolar için lise, bazı kadrolar için ön lisans ve bazı kadrolar için de lisans mezunu eğitim seviyesi istendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 16:08
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan genç
Hasan genç - 1 yıl Önce

Yaş sınırı kaç

SIRADAKİ HABER