Yeni Kimliklere Geçiş İçin Son Gün ?

Nüfus cüzdabları yenilenerek çipli kimlik kartlarına dönülüyor. Yeni çipli kimliğe geçiş için belirlenen bir süre var.

Yeni Kimliklere Geçiş İçin Son Gün ?

Nüfus cüzdanlarının yerine geçecek olan çipli kimlik kartlarının dağıtımına 2017 yılında başlanmıştı. Dağıtımının 3 yıl süreceği açıklanan yeni kimlik kartları ile ilgili olarak son zamanlarda ortaya bazı iddialar ortaya atıldı. Ancak, 2018 yılı sonuna kadar dağıtımın bitirileceği yönündeki iddialar yetkili makamlarca yalanlandı. Şimdi vatandaş yeni kimliklerle ilgili son tarihi merak ediyor. Peki, Yeni çipli kimlik kartlarının son başvuru tarihi ne zaman? Eski kimlikler ne zamana kadar geçerli? Hepsi ve daha fazlası için yazımıza göz atmanız yeterli...

Eski nüfus cüzdanlarının yerine dağıtılmaya başlanan yeni kimlikler ile ilgili son zamanlarda basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan haberler vatandaşların kafasını karıştırmıştı. Sosyal medyada yeni kimlik kartlarının 2018 yılı sonunda dağıtımının biteceği ve kart bedellerinin artacağı ile ilgili iddialar üzerine Ankara Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

banner178

YENİ KİMLİK KARTLARINDA SON TARİH NEDİR?

2017 yılında dağıtımına başlandığında dağıtımın 3 yıl süreceği ve 2020 yılına kadar devam edeceği belirtilen yeni kimliklerle ilgili yapılan son açıklamada bu sürenin 2023 yılına kadar devam edebileceği ifade edildi.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER