“Vekil İmam Ve Müezzinleri Kadroya Alacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, vekil imam ve müezzinlerin kadroya alınacağını söyledi.

“Vekil İmam Ve Müezzinleri Kadroya Alacağız”

Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek ve Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan ile beraber Selçuklu Belediyesi nikah salonunda bir çiftin nikah töreninde şahitlik yaptı. Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü ve İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nu ziyaret eden Kalaycı, Kamu-Sen iftar programına katılarak sorunları dinledi. İftar programının ardından Meram’da sel felaketinden zarar gören mağdur vatandaşları ziyaret eden Kalaycı, mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

Mustafa Kalaycı, MHP olarak yeni yasama döneminde vekil imam ve müezzinlerin kadroya alınması için çalışacaklarını söyledi. Sayıları 3 bin civarında olan vekil imam ve müezzinler ile çok düşük ücretle çalıştırılan fahri Kur’an Kursu öğreticilerinin umutla beklediğini kaydeden Kalaycı, “Yeni dönemde TBMM’de kamuda taşeron, sözleşmeli, 4/C’li, geçici, fahri, ücretli ve vekil statüsünde çalışanların tamamı kapsayacak şekilde köklü bir düzenleme yapılması için çalışacağız. Vekil imam ve müezzinler ile fahri Kur’an Kursu öğreticileri de bu kapsamda yer alıyor. Din görevlilerimizi biran önce kadroya alacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 00:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahri lere destek..
Fahri lere destek.. - 5 ay Önce

Helal sana vekilim sana tam destek bizden...

Mehmet raşit acar
Mehmet raşit acar - 5 ay Önce

InşaAllah

hümanur uluışık
hümanur uluışık - 5 ay Önce

HAYDİ İNŞALLAH KARDEŞLER

Murat Arslan
Murat Arslan - 5 ay Önce

Tamamen karşısındayım. Geçici görev adı üzerinde. Ne kadrosuymuş bu? Tahkik olmadan karar veriyorlar. Oy moy yok size.

Vekil
Vekil - 5 ay Önce

İnanmayın bu vaatleri şuan başımızdan olan hükümetçe verdi yalan vaatlere karnimiz tok oy yok icraat lazım sözünde durmak lazım

Midye
Midye - 5 ay Önce

Iskur imamlarida dahilmi

Ismail
Ismail - 5 ay Önce

2010 yiinda vekillik yaptik ama suan bostayiz kadro verilmesiniistiyoruz

Nurgül hoca
Nurgül hoca - 5 ay Önce

Artık şunu anladım hep oy alma takdiyi boş vaatler geçin bunları ...


SIRADAKİ HABER

Web Analytics