TSE Belgeli Hocaya Emeklilik Yemeği

Bursa- Dikkaldırım ve Hüdavendigar mahallelerinde 23 yıl imam hatiplik görevinde bulunan Mustafa Sevinç için mahalle sakinleri veda yemeği düzenledi.

TSE Belgeli Hocaya Emeklilik Yemeği

Bursa- Dikkaldırım ve Hüdavendigar mahallelerinde 23 yıl imam hatiplik görevinde bulunan Mustafa Sevinç için mahalle sakinleri veda yemeği düzenledi.Çelik Palas Otel'de düzenlenen veda yemeğinin organizasyonunu, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başaraştırmacısı ve Kalite Birliği Derneği Başkan Vekili Mustafa Karaman, Bursa Platformu Derneği Başkan Yardımcısı Resul Yiğit ve 1.Murat Camii Müezzini Emrullah Kaya üstlendi.v Programa Dikkaldırım mahallesi muhtarı Mustafa Özderya ve Hüdavengidar mahallesi muhtarı Mustafa Pala da katılım sağladı.


‘İLK DEFA BÖYLE ÖZEL BİR ORGANİZASYON DÜZENLENDİ’
Osmangazi müftüsü Lütfü İmamoğlu, ilk defa bir imama mahallelinin bu şekilde bir yemek organizasyonu düzenlemesi karşısında şaşırdığını ve memnuniyetduyduğunu dile getirdi.

Lütfü İmamoğlu, “Çok güzel bir organizasyon düzenlendi. Bütün imamlar Mustafa Hocayı örnek almalı. Bu sevginin, saygınınve halk ile bu derece sağlanan iletişimin herkese örnek olmasını temenni ediyor ve hocamızı tebrik ediyoruz” dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Baş araştırmacısı ve Kalite Birliği Derneği Başkan Vekili Mustafa Karaman ise örnek olacak bir olayı hep birlikte yaşadıklarına dikkat çekti.

Mustafa Karaman, “Halkın gönlüne girenler, halk ile birlikte hareket edenler, yaşam kalitesini örnek hale getirenler asla unutulmaz.

Bu millet vefalıdır, vefası için her şeyini yerine getirir. İşte bu akşam milletin sevmiş olduğu bir imam efendiyi burada böyle bir organizasyonla emeklilik hayatına uğurluyoruz.

Demek ki, halk imam ile elele olursa mahallede de huzur olur, bu huzurun burada gerçekleştiğini görüyoruz. Hocaya da ömür boyu sağlıklı ömürler diliyoruz” dedi.


‘TSE BELGELİ VE KALİTELİ HOCA’
İmamların görevi sadece namaz kıldırmak değildir diyen Mustafa Karaman, “Halk ile gönül bağı kurmak en temel görev olmalıdır. Halkı kaliteye davet eden ve kaliteli tavır sergileyen hocamızı TSE belgeli hoca ilan ediyoruz” diye konuştu.

Yemeğin sonunda Osmangazi müftülüğü, Dikkaldırım ve Hüdavendigar mahallesi sakinleri ve din görevlileri tarafından Mustafa Sevinç’e günün anısına özel hediye takdim edildi.

Organizasyonun gerçekleştirilmesine Bursa kamuoyunun yakından tanıdığı Resul Yiğit, Mustafa Karaman, Nazım Kapıcıoğlu, Şenol Kul, Mehmet Yetim, Hüseyin Yetim, Süleyman Akçay, Yaşar Karaman, İbrahim Yetim, İbrahim Karaman, Mustafa Üstünbaş ve Emrullah Kaya katkı sağladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 15:07
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER