Tepkiler sonrası Bakanlıktan Sıla Kararı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yaz konserleri adı altında yaptığı programda 15 Temmuz darbe girişimine 'Şov' diyen ve hendek operasyonları esnasında skandal ifadeler kullanan şarkıcı Sıla'ya yer vereceğini açıklamıştı. Skandalın duyurması üzerine gelen tepkiler sonrası Bakanlık konser listesinin revize edileceğini duyurdu.

Tepkiler sonrası Bakanlıktan Sıla Kararı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümünde vereceği konsere skandal bir karar alarak darbe girişimine 'Şov'diyen toplum tarafından Ahmet Kural'la yaşadığı gayri meşru ilişki ile tanınan Sıla Gençoğlu'na mikrofon uzattı. Yeniakit.com.tr'nin skandalı duyurmasının ardından gelen tepkiler üzerine geri adım atan Bakanlık, konser listesinin revize edileceğini duyurdu.

Şehit yakınlarından tepki

Haberin yayılmasının ardından 15 Temmuz şehitleri ve gazilerinin aileleri sert tepki gösterdi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Yakınları Vakfı Başkanı Lokman Aylar, "Sayın Kültür Bakanı ile bu hafta gerçekleştireceğimiz görüşmede milli sanatçılara destek olunması yönünde talebimizi ileteceğiz." dedi.

Bakanlık geri adım attı

Gelen tepkiler üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı geri adım atarak Sıla kararından vazgeçti. Konser listesinin revize edileceğini duyuran bakanlık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Devletimiz milletimizin sesini duyar, dinler, anlar ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Gelen yoğun tepki ve eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz ayı konser programlarımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız."

Sıla'nın hendek operasyonları esnasında attığı skandal tweet;

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 14:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Bayoğlu
Ahmet Bayoğlu - 1 hafta Önce

Değerli üstadlarım yanlıştan dönüldü ama keşke kamuoyuna yansıdıktan sonra gelen tepkilerden değil de, çok daha öncesinde zaten bizimle aynı duyarlılık ve hassasiyet içinde bulunabilmiş olsalardı.

Ali bey
Ali bey - 1 hafta Önce

Milletin tepkisinden önce bakan nasıl düşünmüşse uygun görmüş ve onaylamış. Sayın bakan nasıl uygun gördü aklım dimağım almıyor.tepkilerden sonrası müdahalenin hiç önemi yok.

SIRADAKİ HABER