Ramazan Kayan Hocanın İbretlik Arakan Hikayesi

Ramazan Kayan Hoca Arakan'da yaşadığı ibretlik bir olayı anlattı.

Ramazan Kayan Hocanın İbretlik Arakan Hikayesi

Ramazan Kayan Hoca Arakan'da yaşadığı ibretlik bir olayı anlattı. Anlatılan olayda Arakanlı Müslümanların yaşadığı zulüm bir kez daha gözler önüne serildi.

Arakan mülteci kamplarına 3 hafta kadar önce gittik. Yaşadıklarımı gördüklerini ifade diyecek kelime bulamıyorum. Sadece bir şey anlatayım size ve inşallah bir vicdan hareketlenmesi ve bir iyilik ayaklanmasını siz gerçekleştireceksiniz. Sekiz gündür yoldalar, kadınlar çocuklar perişan kendini nehirden bu tarafa zor atmışlar.

Yine giderken beraberinde, valizimde bavulumda oyuncaklarla gitmiştim. O Çocukları görünce çantamdan oyuncak çıkardım dedim hediye edeyim. Çocukları seviniriz diye, çıkarmaz olaydım, vermez olaydım. Çocukların eline birer oyuncak çıkardım plastik biraz da renkli böyle boyalı birer tane verdim. Bir de döndüm geriye baktım ki ne bakayım çocuklar verdiğim oyuncakları ömürlerinde hayatta da oyuncak görmemişler yiyecek zannetmişler. Alıyorlar çiğyorlar çiğyorlar çiğyorlar ama yutamayınca da tükürüp yere atıyorlar.

Tükür yavrum Tükürün dedim dünyanın vicdansızlığına Tükürün, ümmetin duyarsızlığına Tükürün. Biz bunu hak ettik dedim ya. Biz kendi evlerimizde çocuklarımıza yemek beğendiremezken, elbise beğendirmezken, bizimle modanın markasını kavgasını verirken, hayatında hiç oyuncak görmemiş ve verdiğim oyuncağı yiyecek birşey zannedip çiğneyen çocuk gözümün önünden hiç gitmiyor. Allah bu çocuklarla bizi imtihan ediyor işte.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER