"PKK Sincar'dan Afrin'e militan gönderiyor"

KDP'nin Sincar Sorumlusu Kaçak, terör örgütü PKK'nın kendisine bağlı yerel militanları zorla  Afrin'e gönderdiğini iddia etti. Kaçak, Afrin'e gitmeye karşı çıkan bir Ezidi militanın terör örgütü  tarafından kurşuna dizildiğini, diğer militanların da bu şekilde gözünün korkutulduğunu kaydetti.

"PKK Sincar'dan Afrin'e militan gönderiyor"

Terör örgütü PKK'nın, Musul'un Sincar ilçesinde kendine  bağlı Ezidi yerel militanları savaştırmak için Afrin'e gönderdiği iddia edildi. 

Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP)  Sincar Sorumlusu Kadir Kaçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı  Operasyonu'nun başlamasından sonra, PKK, Şengal'deki (Sincar) birçok militanını  zorla, Irak-Suriye sınırı üzerinden Afrin'e gönderiyor." ifadelerini kullandı.

Örgütün kendi himayesindeki yerel militanları yaş ve cinsiyet  gözetmeksizin Afrin'e gönderdiğini dile getiren Kaçak, PKK'nın talimatının tam  olarak yerine getirilmesi ve Ezidi militanların kaçışının engellenmesi için  Sincar-Duhok yolunun teröristlerce kapatıldığını belirtti.

banner178

Kaçak, Afrin'e gitmeye karşı çıkan bir Ezidi militanın terör örgütü  tarafından kurşuna dizildiğini, diğer militanların da bu şekilde gözünün korkutulduğunu kaydetti.

Sincar'da Haşdi Şabi ve PKK arasında tam dayanışma olduğunu ileri  süren Kaçak, "Haşdi Şabi, PKK'nın militanlarını Afrin'e sevk etme konusunda  örgüte kolaylık sağlıyor. Haşdi Şabi'nin buradaki amacı ise Şengal'de yegâne güç olmak" dedi.

AA

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER