ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI !

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün , milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl tüm sınavlarda şimdiye kadar yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing, başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne serbest olacak.

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI !

ÖSYM Başkanı Aygün'ün  Açıklaması

Aygün, “Bu yasaklarla özellikle ev anahtarı ve ulaşım kartı gibi belgeleri kimseye bırakamayacaklarından adayları sınav sonuna kadar bekleyecek birisi olmak zorundaydı. Toplu ulaşımı kullanarak da sınav binalarına ulaşma ve dönüş noktasında sorun yaşanmaması amacıyla ve olabilecek sıkıntıları en aza indirmek için böyle bir çalışma yaptık” dedi. Geçmiş yıllarda sınavlarda, güvenlik görevlileri tarafından adaylardan zorla piercing çıkarılan manzaralar yaşanmış, uzun süredir de sınav yapılan binaların önünde telefon, anahtar için tezgâh açan “emanetçiler” görülmeye başlanmıştı.

Artık Bu Dönem Sona Erecek Anlaşılan

banner178
 Artık bu dönem sona erecek anlaşılan , ancak diğer yasaklar sürüyor. Sınavların yapıldığı binalara girişte aday ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle veya dedektörle aranmaya devam edecek. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş gibi metal içerikli eşyalar ve elektronik/mekanik cihaz, müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar sınav binasına kesinlikle alınmayacak. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Bir Değişiklik Düşünülmüyor 

Geçen yıl gerek sınav sistemi, gerekse soru şeklinde yaşanan sürekli değişim rüzgârı anlaşılan bu yıl pek esmeyecek. Başkan Aygün, “YKS bu yıl ikinci kez uygulanacak. Yeni düzenlenen ve uygulamaya konulan bir sistemin belli bir süre uygulanmadan değiştirilmesinin ortaya çıkaracağı farklı sorunlar olabilir. Makul bir süre uyguladıktan sonra yeniden değerlendirme yapılıp, gerekli görülen iyileştirmeler o vakit yapılabilir. Bu bağlamda karar verici konumunda olan Yükseköğretim Kurulu, YÖK’tür. Bu yıl için bir değişiklik veya yeni bir düzenleme düşünülmüyor” dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü

6 Eylül’de ÖSYM Başkanlığı koltuğuna oturan Aygün, ilkokulu köy okulunda, liseyi de Şebinkarahisar Lisesi’nde okuduktan sonra 1989’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını ise İngiltere’de tamamlayan Aygün, daha sonra Kocaeli Üniversitesi’ne dönerek akademik kariyerini tamamladı. Matematik alanında uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 50’den fazla makale olan ÖSYM Başkanı, ülkemizdeki matematik bölümlerinin akreditasyon çalışmalarında ve Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun üniversitelerin kurumsal değerlendirilmesi süreçlerinde görev aldı.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
SİZİN HERTARAFINIZ PARALEL KOKUYOR 4 YANLIŞ BİR DOĞRU DARBESİNİ KAHPE FETO YAPMADI AMA SİZ YAPTINIZ İMAM GATİPLİYE DHBT PUANLARINI HESABLMADINIZ DOĞRU CVBLARI KIRDINIZ ONLARA GÖZ DİKTİNİZ ALLAH BINNYUGLU BLNIZI VERSİN AKP Yİ SİZİN GBİ BROKRATLAR BİTİRECEK
SİZİN HERTARAFINIZ PARALEL KOKUYOR 4 YANLIŞ BİR DOĞRU DARBESİNİ KAHPE FETO YAPMADI AMA SİZ YAPTINIZ İMAM GATİPLİYE DHBT PUANLARINI HESABLMADINIZ DOĞRU CVBLARI KIRDINIZ ONLARA GÖZ DİKTİNİZ ALLAH BINNYUGLU BLNIZI VERSİN AKP Yİ SİZİN GBİ BROKRATLAR BİTİRECEK - 6 ay Önce

EHLİYET GEÇERSİZ EY ÖSYM KPSS PUAN LARI BLOKE EDİLMİŞ BİR YILDIR 4 YANLIŞ LA DOĞRU CVBLARINI BLKE EDECEKKADAR MI GÖZÜNÜZ DÖNMÜŞ BİR MİLYON KPS DHBT HEMDE AÇİKÖGRETİM GENÇLERİ BU İKTİDARA KARŞI KKŞKIRTAN KİN NEFRET DUYURAN BROKRASI AKP Yİ BU ATADIĞI ZİHNİYET PARALEL KİRİPTOCULAR CU FETOCU GENÇLİĞİ BİR DOĞRU CVB DAHİ YOK SAYSN HAİNDİR ŞEREFSZDİR SEN KİMSİN 4 YANLIŞ LA BENİM 15 YANLIŞ CVB LAR LA DOĞRU YSPTIGIM KPSS VE DİYANET BELGEMİ İOTAL EDEBİLİYORSUN İMAM HSTİPLİ DÜŞMANLARI FETOCULAR İŞ BAŞINA GETİRİLMİŞ EY AKP 2 MİLYON GENÇLER SINAVLRDA BURSKILDI BELGELERİ HESABLANMADI DİYANET BRLGE VE KPS V

SIRADAKİ HABER