ÖSYM, 2018 MBSTS TEMEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAPLARI YAYIMLADI!

ÖSYM, 2018 MBSTS Temel Soru Kitapçığı ve Cevapları Yayımladı! Detaylar Haberimizde..

ÖSYM, 2018 MBSTS TEMEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAPLARI YAYIMLADI!

7 Nisan 2018 tarihinde uygulanan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (2018-DİB-MBSTS) Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 10 Nisan 2018 tarihinde saat 10.00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

MANEVİ REHBERLİK EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

banner178
2018-DİB-MBSTS sınavında , yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2018-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (% 10)

Bir önceki yazımız olan AÖF Bahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! başlıklı makalemizde 2018 bahar dönemi, açıköğretim fakültesi ve Anadolu Üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER