ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI !

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ile ilgili son dakika detayları belli oluyor! Binlerce kişinin büyük bir ilgiyle takip ettiği 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları saat kaçta açıklanacak? Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar hem arama motoru Google'da hem de sosyal medyada 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında bilgi paylaşımı yapıp, araştırmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 öğretmen atama sonuçları için saat verdi. MEB ile sonuçlar açıklandığı an buradan öğrenebilirsiniz.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI !

HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurken İngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.

banner178
Sözleşmeli öğretmen ataları saat kaçta yapılacak? Tercih sonuçları açıklanıyor…

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor; Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYNIZ>>

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 11:18
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER