O İmam Açığa Alındı

İmamın, sözleri kısa sürede sosyal medyada tepki topladı.

O İmam Açığa Alındı

Gaziantep ili Merkez Şahinbey ilçesinde bulunan İyinacar Camisi'nde bayram namazı için gidenler, cami imamının vaaz sırasında, "Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2.İnönü’de şöyle zafer kazandılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik." ifadelerini kullandığı anları sosyal medyada paylaştı.

İmamın, sözleri kısa sürede sosyal medyada tepki topladı.

banner178
Daha önce imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Gaziantep Valiliği'nden yeni bir açıklama geldi. Açıklamada imamın açığa alındığı belirtildi:

"İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisi'nde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yer alan haberler üzerine idari soruşturma başlatılmış, ilgili görevli bu kapsamda açığa alınmıştır"
Görüntülerin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından Gaziantep Valiliği olayla ilgili yaptığı açıklamada imamla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada "İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisinde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yeralan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.
 

DİNİ GERÇEK HABER

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman ercan
osman ercan - 2 hafta Önce

Başka işinmi yok, belki hastadır

AÇIĞA NİYE ALDINIZ
AÇIĞA NİYE ALDINIZ - 2 hafta Önce

ALLAH CC O İMAMDAN RAZI OLSUN
YALAN TARİHİ DAHA NE KADAR GİZLEYECEKSİNİZ?
YALAN TARİHİNİZ DE BİRGÜN AÇIĞA ALINACAK

SIRADAKİ HABER