O Cemaat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi: 'İslam'a karşı savaşmaktır'

‘Güncelleştirme tartışmalarına kaynaklık eden Nurettin Yıldıza yaptığı açıklamada isim vermeden sahip çıktı.

O Cemaat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi: 'İslam'a karşı savaşmaktır'

İsmailağa Cemaati, ‘güncelleştirme’ tartışmalarına kaynaklık eden Nurettin Yıldız’a yaptığı açıklamada isim vermeden sahip çıktı.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘İslam’ın güncellenmesi’ açıklamasına bir tepki de İsmailağa Cemaati’nden geldi. Cemaat, internet sitesinden yaptığı açıklamada İslam’ın güncelleştirilmesine karşı çıktı, bunun İslam’la savaşın yöntemlerinden biri olduğunu savundu.

banner178
İslam’a karşı savaşın şekil ve yöntem değiştirdiğini savunan cemaat, İslam’ın güncelleştirilmesini, gayri müslimlerin hayatlarının model olarak gösterilmesi gibi savaşın yöntemlerinden olduğunu iddia etti. Yazıda “Israrlı bir şekilde Kuran ayetlerini ve hadis-i şerifleri dile getiren hoca efendiler tedricen susturulmalı, yetkileri ellerinden alınmalı hatta linç edilmelidir” ifadesine yer verildi. Nurettin Yıldız’a da isim vermeden sahip çıktı. Tevhid-i Tedrisat Kanunuyla medreselerin kapatılmasına ve eğitim birliğinin sağlanmasına karşı çıkan cemaat, kadının toplumda yer almasını “Şer halkasının tamamlanması” olarak nitelendirdi.

Erdoğan’a destek açıklamaları da geliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi de bir açıklama yayınlayadı. Kuran’ın 23 yıl süresince gelen vahiylerle tamamlandığını belirten fakülte, bu süre içerisinde, muhatabın durumundaki gelişmelere göre güncellenmeler yapıldığını ifade etti. Fakülte Dekanlığı, Erdoğan’ın açıklamaları üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığının, İlahiyat Fakültelerinin, İslami İlimler Fakültelerinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Aydınlık Gazetesi

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Potomyali
Potomyali - 1 yıl Önce

Hani nurettin hoca vahhabiydi oyle diyordu cubbeli hoca simdi ne oldu...

Ne oldugunuz belli degil
Ne oldugunuz belli degil - 1 yıl Önce

Dini Gercek Haber diyorsunuz perincegin sitesinin haberini yapiyorsunuz. Habercilik analiz ister ilgili cemaatin yazisini isminize yakisir okuyup analiz edemiyorsunuz.. Cumhurbaskani sozlerinin ozunu acikladi. İsmailaga cemaatide ortalikda dolanan kirli bilgiyi temizlenmesine dair bir yazi yayinladi.
Ama ne garip ki islami siteler hala islami kuruluslari lekeleyip solcularin haberlerini yaparak onlara destek olabiliyor.

İmam
İmam - 1 yıl Önce

Siz nediyorsunuz ya siz Peri’nçek’in sitesiymişsiniz yoksa İsmail ağa kimseye yaranmak için konuşmaz doğru ne ise o Nurettin Yıldız’ın doğrularına doğru yanlışlarına yanlış olay bu cumhuriyet başkanı benim hüccetin değil kendisi siyasetçi din alimi değil hatırlatırım

SIRADAKİ HABER