NERENİN HAFIZLARI ?

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu'nun (İDDEF) Burkina Faso'daki medresesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 57 öğrenci icazet aldı.

NERENİN HAFIZLARI ?

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu'nun (İDDEFBurkina Faso'daki medresesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 57 öğrenci icazet aldı.

İDDEF’ten yapılan açıklamaya göre, Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'daki Mahmud Ustaosmanoğlu Medresesinde hafızlık eğitimini tamamlayan talebeler için icazet töreni düzenlendi.

Törene, İDDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat, İDDEF Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Payalan ve İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören katıldı.

Törende konuşan Taşören, Burkina Faso'da güzel hizmetlerin geliştiğini ve burada inşa ettikleri medreselerde pek çok öğrenci yetiştirdiklerini anlattı.

Afrika ve Asya'da insanların yoksulluktan dolayı eğitim alamadıklarını belirten Taşören, okuyamayan çocuklara ilim götürme hedefiyle medreseler açtıklarını kaydetti.

Sürdürülebilir bir eğitim için her türlü imkanın düşünülmesi gerektiğine işaret eden Taşören, "Hem fiziki anlamda mekanların iyi olması hem de eğitim alırken araç gereçlerin kullanılabilir olması gerekiyor. Bu kapsamda eğitim seti hediyesi hazırladık ve talebelerimize hediye ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İDDEF tarafından başlatılan "Çantamda Umut Var" projesi kapsamında medreselerde eğitim alan öğrencilere, eğitim seti hediye edildi. 

Öte yandan, İDDEF yetkilileri tarafından ülkenin Rahmetullah şehrinde Ayşe Sancak Medresesi'nin, Lobuga'da ise Hasan Umurhan Mescidi'nin açılışı yapıldı.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 09:58
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
İmam
İmam - 7 ay Önce

Helal olsun bizim memlekette talebe bulamazjen bu yoksulluk da ilim okuyup hafızlık yapiyorlar

SIRADAKİ HABER