Nabi hoca uyardı: Gençler! Memlekete hizmetin biricik yolu siyaset değil!

Türkiye Gençlik STK'leri Platformu (TGSP) üye buluşması ve Ufuk Turları programı, SETA'da düzenlendi.

Nabi hoca uyardı: Gençler! Memlekete hizmetin biricik yolu siyaset değil!

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Avcı Türkiye Gençlik STK'leri Platformu (TGSP) üye buluşması ve Ufuk Turları programı, SETA'da düzenlendi.

"TGSP 2018 faaliyet raporunun sunulmasının ardından konuşan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, STK'lerde çalışan gençlere dil, dinleme, referans çerçevesi ve siyasetle ilgilenme konusunda eleştirilerde ve önerilerde bulundu.

banner178
Prof. Dr. Avcı, memlekete hizmet etmenin tek yolunun siyaset olmadığını belirterek, son dönemlerde STK’lerde karşılaştığı siyasileşme eğilimlerini eleştirdi.

Son yılların aksine eskiden STK’lerde çalışan gençlerin daha gönüllü, daha idealist çalıştığına vurgulayan Avcı,"Herkes için söylemiyorum ama son 15 yıldır STK’lerde çalışan gençler buraları bir tür siyasete atlama tahtası gibi görüyor. Gençlerin, ‘Eğer bir süre bir dernekte yer alırsam, orada kendime bir çevre edinirsem sonra da partide görev alırım, sonra vekil olurum’ şeklinde düşünceleri var. Bunu çok kınamıyorum. Böyle düşünebilir. Memlekete hizmet etmenin bir yolu olduğunu düşünebilirler.

Ama STK’lerin tamamen bu hale büründürülmesi, STK’lere bu damganın vurulması, o STK’nin samimiyetine gölge düşürür. Bunun bilerek bu tür mizaçta olan arkadaşların meseleyi istismar etmelerine izin verilmemeli. Memlekete hizmet etmenin biricik yolu siyaset yapmak değil. Bu algıyı gençlerin kafasından silmek zorundayız.'' diye konuştu.

AA

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER