MUMURLARIN GÖZÜ BU TARİHTE !

Asgari ücretle birlikte AGİ'nin de yeniden belirlenmesiyle birlikte memur maaşları da yükselmiş oldu. Memurlar için kritik tarih 3 Ocak...

MUMURLARIN GÖZÜ BU TARİHTE !

Asgari ücretten daha yüksek tutarda maaş alanlar asgari ücrete yüzde 26 oranında yapılan zammın ardından, kendi maaşlarına yapılacak zam oranını bekliyor. Özellikle asgari ücretin üzerinde ancak bu ücrete yakın maaş alanların da %26 civarında bir zam alması bekleniyor.

MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

banner178
Asgari ücret zammı memur maaşlarını da etkiledi. Memurların da aldığı AGİ ücretinde yaşanan artış Ocak ayı itibariyle memur maaşlarına da yansıyacak. Enflasyon oranına göre zam alan memurların yılbaşında yaklaşık yüzde 11 dolaylarında zam alması beklenirken, asgari ücretteki yüksek artış "seyyanen zam" beklentisini de beraberinde getirdi.

GÖZLER 3 OCAK'TA

2018 yıllık enflasyon oranı ve asgari ücret zammı arasındaki yaklaşık yüzde 5'lik fark sonrası memurların da hükümetten bu yönde bir beklentisi oluştu. 2019 yerel seçimleri öncesi böyle bir müjde bekleyen memurlar gözünü memur zammının belli olacağı 3 Ocak 2019 tarihine çevirdi.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 ay Önce

memura zam yapılacağı zaman elektrik gaz benzin indirim enflasyon az çıkar çıkmaz hemen zam zam zamada zam zam olursa kötü olur

SIRADAKİ HABER