Milli eğitim bakanlığı ücretli öğretmene kadro verdi ya Diyanet de ki vekil ve fahrilere...

Milli Eğitim Bakanlığı 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanların...

Milli eğitim bakanlığı ücretli öğretmene kadro verdi ya Diyanet de ki vekil ve fahrilere...

Milli Eğitim Bakanlığı 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanların sözleşmeli olarak kadroya alınacağını açıkladı..

Bu güzel gelişmenin Diyanet İşleri Başkanlığında da uygulanmasını;

Yıllarca fedakar bir şekilde görev yapan Fahri Kur’an Kursu öğreticisi ve Vekil İmam Hatip kardeşlerimizin de kadroya alınmasını, en azından bir defaya mahsus bu fedakar kardeşlerimizin de yüzlerinin güldürülmesini istiyoruz.

Her işte tecrübe önemlidir . Örneğin bir usta çırak alırken bile tecrübe arıyor .  Bir işverenin yanına gidip iş başvurusu yapacaksın ilk sorduğu tecrüben var mı ? 

Bizde diyoruz ve talep ediyoruz ki tecrübesi olan vekil imam ve Fahri öğreticiler de bir sözlüyle kadro verilmeli . Direk kadroya alınması asla doğru değil sözlü hakkı verilmeli ve sözlü de başırılı olan yıllarca diyanet e emek vermiş hocalarımıza kadro verilmeli.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 00:29
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur ediliyoruz.
Mağdur ediliyoruz. - 1 yıl Önce

Sayin faran gülü fahriler eğitimsiz deyiller her yil ikikere mulakat girip kazanarak gorev alıyoruz hem iki yilda bir kpss dhpt sinavlarina giriyoruz kazanıp mulakat hakki kazanıyoruz cahil olsak bunlari kazanamayiz . Burada sorun 2011de aldıkları sinavsiz hocalarin acısını bu dönemde gorev yapanlar dan çıkartıyorlar. Adaletsiz alimlar mevcut adliyede katiplik yaban lisans mezunu diyanetten atama giriyor sonrada kurumlar arasi geçişle görev değiştir.
10 bin onlisans, 12 bin ihl aktif fahrilik yaptırılıyor. Kadroya gelince 20kisi ihl kontenjan ac, 50 kiside onlisan ac. Adalet nerede !.....

Vatandaş Rıza
Vatandaş Rıza @Mağdur ediliyoruz. - 1 yıl Önce

Eğitimli olsaydın "değiller" sözcüğünü "deyiller" diye yazmazdın.

Faran gülü
Faran gülü - 1 yıl Önce

Diyanetin actigi alim sinavlarina vekil ve fahrilerin girmesi yasakmi? yoksa niteliksiz.olduklari icinmi bu mulakata giremiyorlar bu vebal haberi yapanida yakar ortalik.fahrilikten gecen cahil hocalarla dolu esit sartlarda alim sinavini geçsinler o dakar bilgileri var ise

ensar
ensar - 1 yıl Önce

tecrubeyi iki sorylami anlayacaklar.oylemi bu yaziyi yazanlara soruyorum ogretmene sorulan soru fahriye sorulmuyor fahrileri kazanmasinlar diye ellerinden geleni yaoiyorlar

Fahri
Fahri - 1 yıl Önce

Senelerdir sınavlarla kışın kadınlara her yaz çocuklara 7 senedir çalışıyoruz. Birde üstelik fahriliği bilmeyenler bize cahil diye ithamlarda bulunuyorlar.Kadrolu alimda önlisans az alindi bizim suçumuzmu bilmeyenler konuşuyor.Artik rabbime havale ettik .Hakkimizda hayirliysa olsun hayirsizsa olmasin artik sinava girmekten yorulduk .

Arslan
Arslan - 1 yıl Önce

Bende fahri bir çalışan olarak diyanetten sorumlu bakanın bizi ivedilikle millî eğitimdekiler kadroya alsınlar. 9 yıldır çalışıyorum girmediğimiz sınav kalmadı. Neden kimse bize yapılan haksızlığı görmüyor ne müftüsü ne diyanet işleri başkanlığı ne milletvekilleri ne bakanlar kimse kılını bile kımıldamıyor okadar telefonlar kadroya alındı bizse bu ülkenin üvey evladı muamelesini görüyoruz hakkımızı verin bize...

Insallah
Insallah - 1 yıl Önce

Bir milletvekiliye durumuzu izah ettim gerçekten inanamadı 7 yil 750 tl kısıtlı pirimle mi ? Sizden kac kişi çalışıyor su an 15 bin dedim.ve yıllarca mülakata tabi tutulduk.Allah rızası için yaptık.başka işlerde çalışmadık.şimdi bedavadan kadro talep etmiyoruz.Ücretli öğretmenler gibi 5 yil şartı sözlü mülakat şartı kosulsun.bizimde hakkımız.

Netice caliskan
Netice caliskan - 1 yıl Önce

İnsaAllah verilir

Dönmez İsa
Dönmez İsa - 1 yıl Önce

Vekiller kadro vermezler çünkü üvey evlat yada Yunan vatandaşı vermezlerrrrr
Vekillere , fahrilere kadro vermezlerrrrr çünkü üvey evlat yada Yunan vatandaşı yani sahibimiz yok olmaz


SIRADAKİ HABER