Mezarlıklarda Bayram Hazırlığı Başladı

Mezarlıklarda Bayram Hazırlığı Başladı

Mezarlıklarda Bayram Hazırlığı Başladı

Kurban Bayramı öncesinde il genelindeki tüm mezarlıkların temizliği için yoğun çaba gösteren Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı ekipleri, bakım, onarım, ilaçlama ve temizlik çalışmalarına hız verdi.   

 Mezarlıkların düzeni ve temizliği noktasında çalışmalarını hassasiyetle sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, merkez ve ilçe mezarlıklarındaki çalışmalarına Kurban Bayramı öncesinde hız verdi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Mezarlıklar Dairesi Başkanı Cevdet Üstündağ, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her bayram öncesi olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile merkez ve tüm ilçe mezarlıklarında temizlik çalışmalarına hız verdik. Bu kapsamda tüm mahallelerimizin mezarlıklarında bayram öncesi vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini huzur ve güven içinde yapabilmesi için yabancı ot temizliği çalışmaları başlattık” dedi. 

YASİN-İ ŞERİF VE FİDAN HEDİYE EDİLECEK

"Bölgedeki güvenliği sağlayabilmek için önlemleri artırdık. 10 motorize gezici ekibimizle güvenliği sağlıyoruz. Ramazan ayında vatandaşlarımız vefat eden yakınlarını güvenli bir şekilde mezarları başında ziyaret edecekler. Bunun yanı sıra toprak günü yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlarımıza da Yasin-i Şerif ve mezara dikebilecekleri fidan hediye ediyoruz. Mezarlıkta bulunan 500'e yakın hayrat çeşmemizi Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi'yle ortak çalışmalar sonucunda onardık, hayratları hizmet verecek duruma getirdik. Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şubesi olarak çalışmalarımız son hızda devam ediyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER