Memurlara Yapılam Yardım Yönetmeliği Değişti

Memurları İlgilendiren Haber

Memurlara Yapılam Yardım Yönetmeliği Değişti

Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti - 22 Şubat 2018 Resmi Gazete Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Devlet Personel Başkanlığı’nın yazısı üzerine 657 Devlet Memurları kanununa göre Memurlara Yapılacağı Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Memurların giyecek yardımı yönetmeliğinde yapılan değişikliklere dair detaylar şu şekildedir;

14 Eylül 1991 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin ek 1 inci maddesinde değişiklik yapıldı.Aynı Yönetmelikte yer alan Muhafaza Memuru, Kolcu ibaresi ile Gümrük Sahasında Görevli Gümrük Memurları ibaresi yürürlükten kaldırıldı.24 Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 27 Ekim 1999 tarihli ve 4458 sayılı Gümrük Kanunu uyarınca resmi kıyafet giymek zorunluluğu bulunan personel için giyecek yardımlarının detayları şu şekildedir.

banner178
DOKUZ BAKANLIĞA AİT MEMUR ATAMA KARARLARI 9 OCAK RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı ile Bölge Amiri, Kısım Amiri, Muhafaza Memuru, Muayene Memuru için verilecek giyecek yardımı miktarları belli oldu. Ayrıca Şef, Veri Hazırlama Pantolon ve Kontrol İşletmeni, Tişört Memur, İcra Memuru, Gömlek Anbar Memuru, Satış Ayakkabı Memuru, Veznedar için de belirlendi. 


Memurlara yapılacak olan giyecek yardımının yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair açıklama yönetmelik 22 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Yönetmelikte yapılan değişiklik için tıklayınız

DİNİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 16:41
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER