Mehmet Şevket Eygi Vefat Etti

Böbrek yetmezliği nedeniyle yattığı Eyüp Alibey Hastanesinden taburcu olan ancak evde fenalaşarak tekrar aynı hastaneye kaldırılan Gazeteci-Yazar Mehmet Şevket Eygi vefat etti.

Mehmet Şevket Eygi Vefat Etti

Bir süredir tedavi gören Gazeteci-Yazar Mehmet Şevket Eygi vefat etti. Gazeteci-Yazar Mehmet Şevket Eygi, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Böbrek yetmezliği nedeniyle yattığı Eyüp Alibey Hastanesinden taburcu olan Eygi, evde fenalaşarak tekrar aynı hastaneye kaldırıldı. Eygi burada yapılan tüm müdahalelere rağmen saat 22.30 sırlarında hayatını kaybetti.

Eygi'nin cenazesi ikindi namazında İstanbul Fatih Camii'nde kılınacak.

Mehmet Şevket Eygi kimdir?

Mehmet Şevket Eygi, 7 Şubat 1933 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1970’lerde yayınladığı Bugün gazetesi, haftalık Yeni İstiklal ile Büyük Gazete kapandıktan sonra Son Havadis ve Son Çağrı dahil çeşitli yayın organlarında makale yayımladı.

Genel olarak Tasavvufi yaşam, bid’at hareketleri, mezhepsizlik, sabetaycılık, Osmanlı dönemi gibi konulara değinen Eygi, Milli Gazete’de köşe yazarlığı yapıyordu.

Eygi'nin; Gıybet İlleti, İslami Konular ve Birkaç Yazı adında eserleri bulunmakta. 


Takvimin yaprakları tükendi. İslam'a adanmış bir ömür yaşandı ve bitti. Geride ise hoş sâda ve Müslümanların hüsn-ü şehadeti kaldı. Milletimizin edeb, tevazu ve zerafet kadrosundan bir kişi daha eksildi. Allah Teâlâ Mehmet Şevket Eygi üstada âli makamlar ihsan etsin.. 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER