'' MEHDİYİM DEDİ DELİL GÖSTERDİ ''

Karaman'da üç tekerlekli motoru ile şehir içi taşıma işi yapan İbrahim Küçük Mehdi olduğunu ilan etti.

'' MEHDİYİM DEDİ DELİL GÖSTERDİ ''

KARAMANLI İBRAHİM KENDİSİNİ MEHDİ İLAN ETTİ

Karaman'da üç tekerlekli motoru ile şehir içi taşıma işi yapan vatandaş Mehdi olduğunu ilan etti.

İsminin İbrahim Küçük olduğunu söyleyen şahıs, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak söyledi. Peygamber efendimiz hadisinde ; mehdinin , ahir zaman da bedir soyundan geleceğini söylüyor.

İbrahim Küçük bu hadisin kendisine olduğunu ve 14 yıldır bugünü bekliyorum dedi.  En son bir önceki gecede bunu bir kaç bişey görerek emin olduğunu söylüyor. 

PEYGAMBERİMİZİ BEŞ SEFER RÜYAMDA GÖRDÜM

Peygamber efendimizi beş sefer rüyasında gördüğünü aktaran Küçük, Peygamber Efendimizin Fiziki şeklinin Kendisine benzediğini iddia etti. 24 yıldır da ayda kendisinin yüzünü gördüğünü belirten İbrahim küçük, 14 yıldır kendisinin  Hz. Mehdî (ra) olduğunu bildiğini söyledi. 

HADİSLER İLE  MEHDİNİN GELİŞİ 

Peygamber Efendimiz (sav.) bir hadis-i şeriflerinde; “On büyük alamet vuku bulmadıkça kıyamet kopmayacaktı buyurmuş ve bunlardan birisinin de “İsa bin Meryem’in çıkması. '' olduğunu ifade etmiştir.

banner178

Bir başka hadis-i şeriflerinde ise, “Hayatım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki, Meryem oğlu (İsa Aleyhisselam)’ın adil bir hakim olarak sizin içinize inmesi muhakkak yakındır.” buyurmuştur.

Bediüzzaman Hazretleri bu konuyu veciz ifadeleriyle şöyle ifade etmektedir:

Hâlbuki Allah'ı bilmek, bütün kâinata ihata eden rububiyetine ve zerrelerden yıldızlara kadar cüz'î ve küllî herşey onun kabza-i tasarrufunda ve kudret ve iradesiyle olduğuna kat'î iman etmek ve mülkünde hiçbir şeriki olmadığına ve "Lâ ilahe illallah" kelime-i kudsiyesine, hakikatlarına iman etmek, kalben tasdik etmekle olur. Yoksa "Bir Allah var" deyip, bütün mülkünü esbaba ve tabiata taksim etmek ve onlara isnad etmek, hâşâ hadsiz şerikleri hükmünde esbabı merci' tanımak ve herşeyin yanında hazır irade ve ilmini bilmemek ve şiddetli emirlerini tanımamak ve sıfatlarını ve gönderdiği elçilerini, peygamberlerini bilmemek, elbette hiçbir cihette Allah'a iman hakikatı onda yoktur. Belki küfr-ü mutlaktaki manevî cehennemin dünyevî tazibinden kendini bir derece teselliye almak için o sözleri söyler.” 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 19:59
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 6 ay Önce

Bir mehdi eksikti iyiki oda oldu.

Abdurrahman
Abdurrahman - 6 ay Önce

Alçak herif peygamberimizi rüyasında gören her kişi mehdi mı oluyor?

SIRADAKİ HABER