Medya’da Konu Olan Bayram Namazına Bakan Soylu Açıklık Getirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato Dağı’nda askerlerle birlikte kıldığı bayram namazıyla ilgili olarak sosyal medyada çıkan yorumlara tepki gösterdi.

Medya’da Konu Olan  Bayram Namazına Bakan Soylu Açıklık Getirdi

'CAMİNİN YOLUNU BİLMEYEN ADAMLAR KONUŞMAYA BAŞLADI'

banner178
Kato Dağı'nda kılınan bayram namazına ilişkin konuşan Soylu, Orada birisi çekmiş işte kıldığımız namazı. Müftü vekili namazı kıldırırken şaşırdı. Rükuya gidip secdeye gitmesi lazımken, direkt 'Allahu ekber' dedi ve secdeye gitti. Heyecandan. Ben de arkasındayım, ben de eğildim rükuya, 'sübhanallah' dedim hemen. Hemen üç defa 'sübhanallah' dedim, hocayı uyardım hoca kalktı. Hemen sosyal medyada kıyamet koptu, 'o aşağı eğildi, o yukarıya'... Allah'ını seversen ya, ömründe namaz kılmayan adamlar, caminin yolunu bilmeyen adamlar hepsi konuşmaya başladı." değerlendirmesinde bulundu.

Ben kendi hakkım olan bir yerden kendi memleketime geliyorum. Orada edeben durması gereken adamlar beni görünce edepsizlik yapıyorlar. O laf ağır bir laftır aslında. Sataşıyorlar, netice itibariyle benim ne ahlaksızlığım kaldı, ne edepsizliğim. Ben bir tek cümle söyledim, söylediğim cümle şu, sonuna kadar da arkasındayım; ben buraya Selahattin Demirtaş'ın kucağından gelmedim, ben buraya Kato'dan geldim. Allah böyle bir siyaset de nasip etmesin".

Diyanet haber

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 17:47
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durum çok vahim çok
Durum çok vahim çok - 1 hafta Önce

Ne biçim müftü vekiline kaldık ne heyecanı liyakatsizlik hat safhada sayın admin

SIRADAKİ HABER