'Köyün üzerine düşmemek için dağa çarptı'

Nevşehirde askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan...

'Köyün üzerine düşmemek için dağa çarptı'

Nevşehir’de askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Samsunlu Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy’un cenazesi Samsun'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Dağlık alana düşen F-16 tipi savaş uçağında şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un ağabeyi Rasim Boy, kendisiyle ilgilenen görevlilere, kardeşinin uçağın köyün üzerine düşmemesi için kendi canını feda ettiğini söyledi.

Nevşehir’in Gülşehir ilçesi yakınlarında kullandığı F-16’nın düşmesi sonucu şehit olan Samsunlu Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy’un cenazesi, Adana İncirlik Hava Üssü’nde yapılan askeri törenin ardından Türk Hava Kuvvetleri’ne ait kargo uçağı ile Çarşamba Havalimanı’na getirildi. Şehit Yasin Boy için havalimanında da askeri tören düzenlendi. Şehidin eşi Çağla Boy, 4 yaşındaki oğlu Meriç Eymen Boy, kardeşi Astsubay Çavuş Levent Boy ve görev arkadaşları da aynı uçakla havalimanına geldi.

banner178
KÖYÜN ÜZERİNE DÜŞMEMEK İÇİN DAĞA ÇARPMIŞ

Havalimanında bekleyen şehidin annesi Güllü Boy, babası Ramazan Boy, dedesi Recep Boy ve akrabaları gözyaşı döktüler. Şehidin cenazesinin getirilmesinin beklenildiği sırada şehit ağabeyi Rasim Boy, kendisi ile ilgilenen askeri görevlilere, "Yasin uçağın köyün üzerine düşmemesi için çok uğraşmış. Uçağın köye düşmemesi için canını feda etmiş. Köyü geçtikten sonra boş bir dağa çarpmış" dedi. Şehidin annesi Güllü Boy, oğlunun tabutu cenaze aracına götürüldüğü esnada, “Gözümün nuru Yasin’im. Beni de götür oğlum. Ama ben gelemem. Meriç’e bakacağım. Yasin bana ayaklarını verdin bak. Ayakta duramıyordum oğlum” diye feryat etti.

TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ

Yapılan cenaze töreninin ardından şehidin naaşı İlkadım ilçesinde bulunan baba ocağına götürüldü.
Havalimanındaki askeri törene Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, adli ve askeri erkan katıldı.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER