İMAMLAR VE MÜEZZİNLER NEDEN TERCİH ETMİYORLAR !

Kınalıada Camisine lojman bulunmaması sebebiyle imam ve müezzin gelmediği iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı.

İMAMLAR VE MÜEZZİNLER NEDEN TERCİH ETMİYORLAR !

Kınalıada Camisinin, lojman olmaması nedeniyle sınavlara katılıp başarılı olan imam ve müezzinlerin Adalar İlçesini tercih etmediği ve bu yüzden kınalıada Camisi’nde imam ve müezzinden yoksun olarak cemaatin ibadet yaptığı, Büyükada Hamidiye Camisinin ise sınavlarda başarılı olan imamların lojman olmasına rağmen adayı tercih etmemesi nedeniyle camide imam olmadığını Adalar Müftülüğü’nden öğrenildi.

İMAM VE MÜEZZİNLER NEDEN ADALAR’I TERCİH ETMİYOR

Kınalıada ve Büyükada imam bulunmaması lojman yüzünden değil ise neden imam ve müezzinlerin Adalar ilçesini tercih etmediği sorusu gündeme geldi. Adalılar üzerinde yaptığımız araştırmada Adalar Müftüsünün bir tarikata üye olduğu için imam ve müezzinlerin Adalar’ı tercih etmediği, gelen imam ve müezzinlerin ise bu sebepten fazla durmadığı iddia edildi. İmam ve müezzini tedarik etme müftünün görevleri arasında bulunuyor. Sınavları kazanan imam ve müezzin birden fazla ise seçimi Müftülük yapıyor. Kınalıada’da devamlı imam değişmesi ise gelen imamların mesleğe yeni başlayanlar olduğu, Adalar’ı bir basamak olarak kullandıkları için çok durmadıkları belirtiliyor.

2019 YILINDA 6100 PERSONEL KADROYA KATILACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada 2019 yılında 6 bin 100 personeli kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Diyanet başta 4 bin imam, 400 müezzin, 50 Kur’an Kursu hocası olmak üzere kadrolu ve sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Diyanet başvuruları ne zaman başlayacak? Diyanet personel alım başvuruları nereye yapılacak? İşte diyanet alımlarına ilişkin son dakika haberleri…

Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı açıklamada 2019 yılında 6 bin 100 personeli kadroya katılacağı belirtildi.. Diyanet başta 4 bin imam, 400 müezzin, 50 Kur’an Kursu hocası olmak üzere kadrolu ve sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Diyanet başvuruları ne zaman başlayacak? Diyanet personel alım başvuruları nereye yapılacak? İşte diyanet alımlarına ilişkin son dakika haberleri…

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ihtiyaçlar doğrultusunda 2019’da 200’ü kadrolu, 5 bin 900’ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 personel istihdam edilecek. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019’da kadrolu 50 Kur’an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur’an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak.

SINAVDA BAŞARILI OLANLAR ATANACAK

banner178
Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek. 

KAYNAK : Ada Gazatesi

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 15:13
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Bu gün ilçe müftülüğünden arandım sivastan 4. Sırada olduğum söylendi

SIRADAKİ HABER