İMAM’DAN CAMİ CEMAATİNE İFTAR YEMEĞİ

​​​​​​​Sincik ilçesine bağlı Çavçük köyü Camii İmamı Mehmet Tuncay tarafından camii cemaatine iftar yemeği verildi.

İMAM’DAN CAMİ CEMAATİNE İFTAR YEMEĞİ

Çavçük köyü Camii İmamı Mehmet Tuncay, Ramazan ayının ruhuna uygun olarak Köydeki kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla köy halkını verdiği iftarda bir araya getirdi. Tuncay, Ramazan ayının kardeşlik ayı olduğuna dikkat çekmek amacıyla oruç başladığından beri teravih namazına devam eden cemaate iftar yemeği verdiğini belirtti. Çavçük köyü camii bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine köy halkı katıldı. Gerçekleşen iftar yemeği Tuncay'ın yaptığı yemek duası ile sona erdi. Tuncay, "Bu yıl Ramazan ayının başlamasıyla birlikte her akşam teravih namazı sonrası camimizin bahçesinde cemaatimizle birlikte çay sohbetleri başlattık. Bu akşam ise cami cemaatimizle birlikte iftar açtık. İftar davetimize katın herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

TIKLA & İNDİR

imam’dan-cami-cemaatine-iftar-yemegi.jpg

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 19:36
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
abreg
abreg - 1 yıl Önce

Allah kabul etsin örnek bir davranış tebrikler kardeşim imam dediğin böyle olur ağlayan sızlayan yerini beğenmeyen değil istersen oluyormuş dileğim diğer imamlara örnek olur inşAllah

Samsun
Samsun - 1 yıl Önce

Bir de gazetecileri çağırıp boy boy resim dağıtsaymış. Sadece iftar veren zatı muhterem kendisi mi ki böyle aleni davranmış. İftarda riya kokusu var ve bu hiç de hoş değil.

SIRADAKİ HABER