İMAM MÜEZZİN VEKİLLER KADRO BEKLİYOR !

Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan yaklaşık 3 bin civarında Vekil İmam-Hatip, müezzin kadro bekliyor.Kamuda din eğitimi ve imamlık görevini yerine getirenlere kadro verilmesi için İmam Hatip’ler ve müezzinler seslerini bir şekilde duyurmaya çalışıyor.

İMAM MÜEZZİN VEKİLLER KADRO BEKLİYOR !

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından istihdam edilen vekil ve fahri din görevlileri seçim öncesinde kadro almak istiyorlar. İş güvencelerinin olmamasının yanı sıra özlük haklarını da tam olarak kullanamıyor olmaları vekilleri ve fahri hocalarımızı rahatsız etmektedir.

Bu konu ile ilgili önemli girişimlerde bulunan vekil ve fahri din görevlileri uzunca bir süredir kadro alabilmek için çalışıyorlar. Bu kapsamda yetkililerle görüşen vekil ve fahri din görevlileri için ilgilenme sözü almışlardı. Ancak bu görüşmelerin ardından halen kadrolarını alamadılar. Bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmıyor olması da endişelerini artırmaktadır.

Önceden Kadro Verilmişti
Vekil ve Fahri din görevlileri talepleri yeni gelişen bir talep de değil. Zira daha önce pek çok defa kadroya geçirilme durumları söz konusu olmuştu. Önceki kadroya geçirme süreçlerinde idareciler ve siyasiler aktif bir rol oynamış ve böylelikle sorunlar çözülmüştü. Ancak seçimlerin de gelmesi ile birlikte vekil ve fahri din görevlileri geri planda kaldıkları görülmektedir.

banner178
Vekil ve Fahri din görevlileri kadro düzenlemesi gelmemesi durumunda geçici olarak çalışan görevliler işlerinden olma riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durumda herhangi bir yerde çalışma imkânı da bulmakta zorlanan imamlar garsonluk, hamallık gibi işlere yönelmek zorunda kalıyor. İşte bu sorunun giderilmesi adına vekil ve fahri din görevlilerinden yoğun talep geliyor. Toplumsal soruna dönüşen bu yaranın biran önce iyileştirilmesi gereklidir.

Vekil ve Sözleşmeli İmamlar Neden Kadro Bekliyor?

1-) Yurt dışı görevine çıkamıyorum, kadro istiyor. 
2-) Yüksek ihtisasa gidemiyorum, kadro istiyor. 
3-) Tashih-i hurufa giremiyorum, kadro istiyor. 
4-) Köyde kendimi geliştiremiyorum. Şehre inemiyorum tayin hakkım yok. 
5-) Yan yana aynı köylerdeyiz ama kadrolu ile aynı şartlarda değiliz.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
27
27 - 6 ay Önce

Yav arkadaş sözleşmeli ler de kadro bekliyor onu niye haber etmiyorsun

İlyas guney
İlyas guney - 6 ay Önce

Bizlerde inanıyoruz ki kadro hususunda büyüklerimiz bu hakkımızı elimizden almayacaklardir inşAllah bize yardım edeceklerdir

Adalet
Adalet - 6 ay Önce

Her konuda aynı şartlara haiz olmamıza rağmen devlet, birilerine kadro veriyor, diğerlerini bırakıyor. Soruyorum bu adaletsizliğin en barizi değilde nedir?!

SIRADAKİ HABER