İmam Mahmut Kayır dualarla toprağa verildi

Giresun Tirebolu  Hacıhuseyin Köyü Cami İmam Hatibi Mahmut Kayır Pazartesi günü geçirdiği...

İmam Mahmut Kayır dualarla toprağa verildi

Giresun Tirebolu  Hacıhuseyin Köyü Cami İmam Hatibi Mahmut Kayır Pazartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

1976 yılında Ordu Mesudiye ilçesinde doğan ve 1996-2002 yılları arasında memleketinin değişik yerlerinde vekil imam hatiplik yapan, 2002 yılında da Hakkari Yüksekova Tokkağaç Köyü Camii İmam Hatipliğine asaleten atanarak göreve başlayan Mahmut Kayır Hoca, 2006 yılından itibaren Giresun ili Tirebolu ilçesi Hacı Hüseyin Köyü Camii İmam Hatibi olarak görevine devam etmekteydi.

Dün gün boyu hasta olmasına rağmen vazifesine devam eden Hocamız, rahatsızlığının devam etmesi üzerine Yatsı namazından sonra Tirebolu Devlet Hastanesine gitmiş. Kendisine kalp krizi geçirdiği söylenerek doktorlar tarafından hemen müşahede altına alınmış. Ancak Hocamız, bütün çabalara rağmen bilinci yerinde yürüyerek girdiği hastanede vefat etmiştir. Ordu Mesudiye Arıkmusa köyünde toprağa verilen hocamızın cenazesine, Tirebolu ilçesinden Müftü Vekili Şaban Kaya, din görevlileri ve görev yaptığı mahallin cemaati; Ordu’dan Mesudiye İlçe Müftüsü Yunus AYDIN, din görevlileri ve sevenleri katıldılar.

 Yüksekova’dan evli ve üç çocuk babası olan Mahmut Kayır Hocamıza, Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 17:28
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER