İmam Hatibi Metin Kaçar, “Elbise Dolabı" İki Bin Kişiyi Sevindirdi

Hayırseverlerin kullanılabilir durumdaki kıyafetleri getirip dolaba asacağını...

İmam Hatibi Metin Kaçar, “Elbise Dolabı" İki Bin Kişiyi Sevindirdi

Hayırseverlerin kullanılabilir durumdaki kıyafetleri getirip dolaba asacağını, ihtiyaç sahiplerinin de buradan kıyafet alacağını bildiren Fatih Hürrem Çavuş Camii imam hatibi Metin Kaçar tarafından Cami bünyesinde ‘’YIKA, ÜTÜLE, GETİR İHTİYACI OLANI SEVİNDİR…’’projesiyle ihtiyaç sahiplerin gönlüne dokunmaya devam ediyor.

İhtiyaç fazlası Elbiselerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için tarihi Hürrem Çavuş Camine Her ayın ilk cumartesi günü hazırlıkları yapıp ihtiyaç sahibi aileler çağırıyor onlar da ihtiyaçlarını alıp gidiyorlar. Şuana kadar Elbise dolabından yaklaşık iki bin kişi faydalandı.

Fatih Hürrem Çavuş Camii imam hatibi Metin Kaçar “Hürrem Çavuş Camii Kıyafet Paylaşım Dolabı yaklaşık olarak 11 Aralık 2016 tarihinden beri mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine hizmet etmektedir. Semtimizin birçok yerinden aileler hiç kullanılmamış ve ya az kullanılmış kıyafetleri temiz bir şekilde camimize getiriyor daha sonra cami yetkililerimiz tarafından gerekli kontrolleri yapılan kıyafetler paylaşım dolabımıza dizilerek dolabımız 15 gün içerisinde dolduruluyor.

banner178
Dolabımız dolduktan sonra mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ve muhacir aileler çağrılarak dolabımızdaki kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

Dolabımızda genel olarak mevsime göre kıyafetler konuluyor. Aynı zamanda dolaba battaniye, yorgan, elektrikli soba gibi temel kış ihtiyaçları ve tencere, tabak, bardak, ocak gibi temel ev ihtiyaçları gibi malzemeler geliyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor." diye konuştu.

Vatandaşları kampanyaya katılmaya çağıran İmam Kaçar, " Hürrem Çavuş Camii oluşturduğumuz bu platformda, insanlarımız ihtiyaç fazlası olan ya da satın aldıkları kıyafetleri buraya asıyor. İhtiyaç sahipleri de gelip kendi bedeni ve ihtiyaçlarına göre alıyor. İhtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini giderme adına yaptığımız bu çalışma, aslında medeniyetimizde, kültürümüzde yeri bulunan, 'Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek' mantığından hareketle yapılan hayrın güzel bir örneğidir. Projeyi gerçekleştiren arkadaşlarım ve hayır yapacak kardeşlerime teşekkür ediyorum." ifade etti.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER