İmam Gelmeyen Köye Muhtardan Akıllı Çözüm

imam sorunu yaşayan köy, muhtarın çözümüyle son buldu.

İmam Gelmeyen Köye Muhtardan Akıllı Çözüm

Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Tütüncüler Mahallesi'nde imam sorunu yaşayan köy, muhtarın çözümüyle son buldu. Köye gelen imamların köydeki sosyla imkanları yetersizliği üzerine tayin isteyip köyden ayrılması sonucu köye gelen son imamı evlendirdi. İmam aynı zamanda köyün eniştesi olunca Tütüncüler'in imam sorunu kendiliğinden çözülmüş oldu. 

banner178
İlçeye yaklaşık 40, vilayete ise yaklaşık 110 kilometre uzaklıktaki Bozdoğan Tütüncüler Mahallesi'nin Muhtarı Murat Öztürk, "Köylerimizin en büyük sıkıntısı imam ve öğretmen sorunu idi. Taşımalı eğitim ile öğretmen sorunu çözüldü ama taşımalı cemaat olmayacağı için imam sorununu bir türlü çözememiştik. Daha önceleri sık sık köydeki caminin imamı değişir ve uzun süre de camimiz imamsız kalıyordu. Son gelen imamımız Hakan Kuşkay bekardı.

Bir süre görev yaptı, kısa sürede alışıp kaynaştığımız bu yağız delikanlının köyümüzden ayrılmasını hiç istemedik. Kendisini köyümüzden everdik. İmamımız aynı zamanda eniştemiz olunca köyümüzün imam sorunu kökten çözüm bulduk" diyerek hem eniştelerinden hem de imamlarından memnun olduklarını benzer sıkıntıyı yaşayan köylerinde aynı taktiği uygulamalarını tavsiye etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 17:54
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 1 yıl Önce

Kars Digor Hasancan Köyü muhtarı Cemal Bölgide beni evlendirmek istemişti nasip olmadı

imam
imam - 1 yıl Önce

muhtara güvenme hocaaa

SIRADAKİ HABER