İmam Dövenlere Mahkeme Kararı Verdi

Sala okuyan ve insanları sokağa davet eden imama dayak atan baba oğul...

İmam Dövenlere Mahkeme Kararı Verdi


SAVCI FEZLEKEYİ TRABZON’A GÖNDERDİ

Trabzon Sürmene ilçesi Petekli Mahallesi’nde darbe gecesi salâ okuyan ve insanları sokağa çağıran imam Yılmaz Ayazoğlu’nu susturmak isteyen A.O.Ş. ve C.Ş., adlı baba-oğul hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla fezleke hazırlandı. Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı fezleke, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Anayasal Suçlar Bürosu Savcısının baba-oğul hakkında soruşturmayı tamamlaması bekleniyor.

BİRİ CEZA YEMİŞ, BİRİ BERAAT ETMİŞTİ

Cami hoparlöründen salâ okuyan ve insanları sokağa davet eden Petekli Mahallesi İmamı Yılmaz Ayazoğlu’nu dövdüğü iddiasıyla daha önce yargılanan A.O.Ş. beraat ederken, baba C.Ş. ise 2 bin TL para cezasına çarptırılmıştı. Asliye Ceza Mahkemesi, C.Ş.’nin bu cezasını 5 yıl süreyle ertelemişti. Direnişe çağrıda bulunduktan sonra kendisini yaralayan C.Ş.’ye karşı koyduğu için meslekten ihracı istenilen İmam Yılmaz Ayazoğlu hakkındaki dava ise düşmüştü.

Sala okuyan ve insanları sokağa davet eden imama dayak atan baba oğul, FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmayı Trabzon yapacak.

İMAMI SUSTURMAK İSTEDİLER

Trabzon’un Sürmene İlçesi Petekli Mahallesinde 15 Temmuz darbe gecesi sala okuyan imam Yılmaz Ayazoğlu’nu susturmak isteyen A.O.Ş. ve C.Ş. adlı baba oğul hakkında görevi yaptırmamak için direnme ve yaralamak suçundan dava açılmıştı. İmam Yılmaz Ayazoğlu’nu dövdüğü iddiasıyla yargılanan A.O.Ş. beraat ederken, baba C.Ş. ise 2 bin TL para cezasına çarptırıldı. Asliye Ceza Mahkemesi, C.Ş.’nin bu cezasını 5 yıl süreyle erteledi.

FEZLEKE TRABZON’A GÖNDERİLDİ

Davanın sona ermesinin ardından Yılmaz Ayazoğlu’nun ihbarı üzerine hareket geçen Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığı, A.O.Ş. ve C.Ş. hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla soruşturma başlattı. Örgütle bağlantıları araştırılan baba oğul hakkında hazırlanan fezleke Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Anayasal Suçlarla Bürosunda görev yapan savcının baba oğul hakkında soruşturmayı tamamlayarak, karar vereceği öğrenildi.

bDirenişe çağırıda bulunduktan sonra kendisini yaralayan C.Ş.’ye karşı koyduğu için meslekten ihracı istenilen İmam Yılmaz Ayazoğlu hakkındaki dava da düşmüştü.  Bu olaylardan sonra imamın görev yeri de değiştirilmişti. 

Kaynak:Günebakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:20
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER