İmam ameliyat masasında can verdi

Babam yoğun bakımda ilgisizlikten hayatını kaybetmiştir. Ailesi olarak çok büyük acı çekiyoruz

İmam ameliyat masasında can verdi


Selçuk Gökçealan Mahalle Camii İmam Hatibi Mahmut Çebi'nin, dudağının üstünde bulunan beni aldırmak için gittiği hastaneden ölüsü çıktı.

İmam Çebi'nin solunumu için akciğerine takılması gereken entübasyon tüpünün, midesine girdiği belirlendi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde yapılan 13 saatlik ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınan İmam Hatip Mahmut Çebi'ye oksijen borusunun akciğer yerine mideye takıldığı iddia edildi.

İsminin açıklanmasını istenmeyen bir doktor, hastaya takılan oksijen borusu yanlışlıkla midesine gönderildiği için hastanın kaybedildiğini söyledi.

Mahmut Çebi'nin oğlu Serhat Çebi, "Bu bir hata değil, bu bir ihmal sonucu cinayet. Babamın yürüyerek. gülerek girdiği ameliyattan ölüsünü bize verdiler. Bunun peşini bırakmayacağız" dedi.

BİR SAATTE BİTECEKTİ

banner178
Mahmut Çebi'nin yoğun bakım hemşireliği yapan kızı Şeyma Çebi ise, "Babam yoğun bakımda ilgisizlikten hayatını kaybetmiştir. Ailesi olarak çok büyük acı çekiyoruz, tüm sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

İzmir Selçuk Gökçelan Köyü Camii İmamı Mahmut Çebi'nin alt dudağında nohut tanesi büyüklüğünde çıkan yara sonunu getirdi.

Yapılan tahliller sonucu kötü huylu tümör olduğu tespit edilen kitleden kurtulmak isteyen Çebi, geçtiğimiz 5 Mart'ta Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyata alındı.

Bir saat gibi kısa bir sürede biteceği söylenen ameliyat, yaklaşık 13 saat sürdü. Uzun süren ameliyatın ardından Çebi, yoğun bakıma alındı.

Yoğun bakımda sabaha karşı 02.00 sularında fenalaşan Çebi'ye müdahalede bulunuldu. Aileye de "Hastanın oksijen borusu çıkmış. Nefessiz kalmış" denildi.

Çebi bu olaydan 52 gün sonra yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Mahmut Çebi'nin epikriz raporunda 'ameliyat sonrası takılan entübasyon borusunun midede olduğu görüldü' şeklinde bir ifade olduğuna dikkat çeken Şeyma Çebi "Bu raporla babamın nasıl bir ihmal sonucu öldüğü gözler önüne seriliyor. Babamın ölümünün nasıl bir hata ile olduğu adeta cinayet gibi bir ölümle son bulduğu apaçık ortada. Bu raporu da mahkemeye sunacağız" dedi.
Diyanet Haber
Bursa Hakimiyet

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:44
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Sadık  BIYIKLI
Sadık BIYIKLI - 1 hafta Önce

BEN KENDİM AKCİĞER RAHATSIZ LIĞI ASTIM BRONŞİT RAHASOZLĞIM VAR ANK TIP FATÜLTE GÖĞÜS BÖLÜMÜNDE ARA SIRA YATILI TEDAVİ GÖRÜRÜM DOKTORLAR VE HEMŞİRE LERİN NELER YAPTIKLARINA BİRE BİR ŞAHİT OLDUM ALLAH MADURLARA YARDIMCI OLSUN

SIRADAKİ HABER