Hükümetten flaş zina açıklaması!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, zina suçunun yasalarda olmadığını belirterek "Önümüzdeki süreçte bu konuda bir adım atılması gerektiğine ben de inanıyorum" dedi.

Hükümetten flaş zina açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geçtiğimiz hafta tarihi bir itiraf gelmişti. AB yasaları doğrultusunda zinanın serbest olmasına izin verdiklerini söyleyen Erdoğan, bunun hata olduğunu ve düzenleme yapılması gerektiğini ifade etmişti.

Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda kaldırılan zina yasağıyla ilgili yanlış bir adım attklarını ifade eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı, bu konunun yeniden ele alınmasının çok isabetli olacağını kaydetmişti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

Zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim. Çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konum var. Biz AB sürecinde, bu bir özeleştiridir onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle bu tacizler vesaire bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım.

banner178
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından bugün de hükümetten konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, konuya dair yaptığı açıklamada zina suçunun yasalarda olmadığını belirterek "Önümüzdeki süreçte bu konuda bir adım atılması gerektiğine ben de inanıyorum" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

"Zina suçu yok. Böyle bir suçun düzenlenmesi bizim toplumumuzun ahlakına daha uygun olan şeydir. Taslağın içinde yer alır mı almaz mı, henüz bize gelmedi ama bundan sonraki süreçte bu konuda bir adım atılması gerektiğine ben de inanıyorum."

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER