Hicaz Ezanı Dinlerken Şaşkına Dönen Şan Öğretmeni

Şan eğitimi insan sesini, diyaframını, sinüs boşluklarını bilinçli...

Şan eğitimi insan sesini, diyaframını, sinüs boşluklarını bilinçli bir şekilde kullanarak ses tellerini eğitmeyi amaçlar… Aynı zamanda doğru artikülasyon ve diksiyon gibi alt boşlukları da bünyesinde barındırır.

Şan derslerine başlayabilmeniz için öncelikle ergenlik döneminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Ses de tıpkı beden gibi gelişimini tamamlamış olmalıdır ki şan öğretmeniniz ses sınırınızı doğru tanımlayabilsin. Unutmayın ki yanlış bir şan eğitimi hayat boyu giderilemeyecek sorunlara sebep verebileceği için mutlaka gelişiminizi tamamlamış olmanıza özen gösterin.

En çok karşımıza çıkan sorulardan biri; Şan dersi sesi güzelleştirir mi?

Şan eğitimi sizin doğuştan gelen ses renginizi değiştirmez. Sizin mevcut olan ses sınırınızı daha verimli kullanabilmenizi sağlar. Doğru bir nefes ve şan eğitimiyle daha bilinçli ve zorlanmadan ilahi söylersiniz.

Çeşitli ses rahatsızlıkları yaşayan kişilere de tıbbi tedavileri tamamlandıktan sonra şan eğitimini önermekteyiz. Ses tellerinin doğru şekilde kapanmasına yardımcı olmak için aldığınız doğru şan eğitimi sesinizin daha sağlıklı çıkmasını sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 08:33
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER