Hafız Öğrenciler Bıçaklandı !

İstanbul'un Fatih ilçesindeki Kuran kursunda hafızlık yapan gençler İkitelli'de bıçaklı saldırıya uğradı.

Hafız Öğrenciler Bıçaklandı !

İstanbul'un Fatih ilçesinde yer alan Yavuzselim mahallesinde bir Kuran kursunda hafızlık yapan gençler  bıçaklı saldırıya uğradı.

Fatih'teki hafızlık kursunda eğitim alan gençlerin, hafta sonu ailelerini ziyaret için gittikleri İkitelli'de, Suriyelilere yönelik tepki göstermek için sokağa dökülen halk tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı belirtildi.

Aksa Gençlik Enstitüsünce düzenlenen kursta hafızlık yapan öğrenciler Halit Safsaf ve Muhammed Sıddık Dahla, kurs bünyesinde katıldıkları futbol maçından sonra 15 kişilik bir grup tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Futbol maçından sonra dinlenmek için Fatih Yavuz Selim Parkı'nda oturan gençlere yönelik gerçekleşen saldırıda, Halit Safsaf 5, Muhammed Sıddık Dahla da 1 yerinden bıçaklandı.

Olay pazar günü 20.00 sularında Aksa Gençlik Enstitüsü'nün düzenlendiği 3 aylık hafızlık eğitimine katılan 5 Suriye-Şam'lı gencin, dernek kapsamında oluşturulan futbol takımıyla birlikte Fatih'te maç yaptıktan sonra parkta dinlendiği sırada, 5 kişilik bir grubun sözlü sataşmasıyla başladı.

Suriyeli gençler parktan uzaklaşmak istediği sırada, toplanan 15 kişilik grup parkın kapısını bisikletlerle kapatarak Safsaf ve Dahla'nın çıkışına izin vermedi. Gruptakiler, Safsaf ve Dahla'yı bıçakladıktan sonra olay yerinden uzaklaştı.

Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan gençlere müdahale edilerek, tedavi altına alındı.

Suriyeli hafızlık öğrencileri yaşadıkları linci anlattı

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 11:27
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER