Gülsüm Soydan'dan Açıklama

İstanbul Ataşehir İlçe Müftülüğü Vaizi Gülsüm Soydan, sosyal medyada dolaşan uydurma haberle ilgili basın açıklaması yayımladı. Kaynak: Vaiz Gülsüm Soydan'dan Açıklama

Gülsüm Soydan'dan Açıklama

"Kadın Müftü Yardımcıları, erkek cemaate camide vaaza başladı." başlığıyla ve benim fotoğrafım kullanılarak verilen haber gerçeği yansıtmamaktadır. 2011 yılında Tekirdağ Müftülüğünde Vaiz iken, aylık personel toplantısında din görevlilerimize, koordinatörlüğünü yürütmüş olduğum Aile Bürosunun tanıtım seminerini vermiştim. Mekan sıkıntısından dolayı personel toplantılarımız, sabah saatlerinde camide yapılmaktaydı. Fotoğrafa dikkatli bakıldığında, bilgisayar ve slayt eşliğinde sunum yaptığım görülecektir.

Çirkin haberlerin ve yorumların tek sebebi, bazı yapıların, devletimizin ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın itibarını zedelemek suretiyle kendilerine alan açarak milletimizi din istismarına elverişli hale getirme teşebbüsleridir.

Hiçbir bilgilerinin olmadığı konuda ahkam kesen, İslam ahlakıyla zayıf bir bağı dahi olmayan bu kişilere sahih dini bilgiyi ulaştırmak da yine bizim vazifemizdir.

Gülsüm SOYDAN
İstanbul / Ataşehir Müftülüğü Vaizi

Kaynak: Vaiz Gülsüm Soydan'dan Açıklama

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA İNDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER