Genç Hafızları Yetişiyor

Karaman'ın Genç Hafızları Yetişiyor

Genç Hafızları Yetişiyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hafız Yetiştirme Programı kapsamında Hafız olan genç hafız İsmet Çelik için düzenlenen hafızlık bitirme merasimine iştirak etti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL,hafızlık Yetiştirme Programı kapsamında uygulanan eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 Okul Müdürü İbrahim ÖZTÜRK, öğretmenler, hafızlık eğitimini başarı ile tamamlamış olan İsmet ÇELİK'in ailesi, veliler ve öğrencilerinde bulunduğu güzel bir programa okul müdürü İbrahim ÖZTÜRK'ün açılış konuşması yapması ile birlikte başladı. 

Konuşmasında, bu eğitim öğretim döneminin dokuzuncu hafızını çıkartmaktan dolayı büyük bir onur ve mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Program, Hafız İsmet ÇELİK'in öğretmeni Ramazan DOĞAN tarafından cübbe ve sarık giydirilmesi ile devam etti. Daha sonra genç hafız güzel bir Kur'an tilaveti ile, ailesine duygu dolu anlar yaşattı.Daha sonra KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL genç hafızımıza çeyrek altın takıp tebrik ederek; "Öncelikle hafızımıza, öğretmenlerimize ve ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Genç hafızımızın hayatının ilerleyen dönemlerinde de Kuran'ı tefsir, fıkıh, hadis ilimleri ile birlikte en güzel şekilde ve daimi olarak yaşamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Kendim de Konya İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve böyle bir ortamda bulunmaktan gurur duyuyorum. İsmet Çelik'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Hafızlık merasimi,Genç Hafız İsmet ÇELİK'in yaş küğüne ismini çakması ile son buldu.

Diyanet haber

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 12:36
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER