Geçmişten günümüze TBMM başkanları

Geçmişten günümüze TBMM başkanları

Mustafa Kemal Atatürk 24 Nisan 1920-29 Ekim 1923

Ali Fethi Okyar 1 Kasım 1923-22 Kasım 1924

Kazım Özalp 26 Kasım 1924-1 Mart 1935

Mustafa Abdülhalik Renda 01 Mart 1935-05 Ağustos 1946

Kazım Karabekir 5 Ağustos 1946-26 Ocak 1948

Ali Fuat Cebesoy 30 Ocak 1948-1 Kasım 1948

Şükrü Saraçoğlu 1 Kasım 1948-22 Mayıs 1950

Bekir Refik Koraltan 22 Mayıs 1950-22 Mayıs 1960

Kazım Orbay 09 Ocak 1961-26 Ekim 1961/Temsilciler Meclisi Başkanı

Fuat Sirmen 01 Kasım 1961-10 Ekim 1965

Ferruh Bozbeyli 22 Ekim 1965-01 Kasım 1970

Sabit Osman Avcı 26 Kasım 1970-14 Ekim 1973

Mustafa Kemal Güven 18 Aralık 1973-5 Haziran 1977

Cahit Karakaş 17 Kasım 1977-12 Eylül 1980

Mahmut Sadi Irmak 27 Ekim 1981-1 Ocak 1983/Danışma Meclisi Başkanı

Necmettin Karaduman 4 Aralık 1983-29 Kasım 1987

Yıldırım Akbulut 24 Aralık 1987-9 Kasım 1989/20 Mayıs 1999-30 Eylül 2000

İsmet Kaya Erdem 21 Kasım 1989–20 Ekim 1991

Hüsamettin Cindoruk 16 Kasım 1991–1 Ekim 1995

İsmet Abdullah Sezgin 18 Ekim 1995-24 Aralık 1995

Mustafa Kalemli 18 Ocak 1996-30 Eylül 1997

Hikmet Çetin 16 Ekim 1997-18 Mayıs 1999

Ömer Sezgi 18 Ekim 2000-03 Kasım 2002

Bülent Arınç 19 Kasım 2002 – 22 Temmuz 2007

Köksal Toptan 09 Ağustos 2007-05 Ağustos 2009

Mehmet Ali Şahin 05 Ağustos 2009-04 Temmuz 2011

Cemil Çiçek 04 Temmuz 2011- 7 Haziran 2015

İsmet Yılmaz 01 Temmuz 2015- 1 Kasım 2015

İsmail Kahraman 22 Kasım 2015 - 12 Temmuz 2018

Binali Yıldırım 12 Temmuz 2018 - ....

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
Web Analytics