FORMAYI GİYMEDİ ; ÖNCE İMAM GETİRİN !

Papiss Cisse, “Asla kumar oynamadım. Bu haberler doğru değildi. Devamında bir imam geldi ve ona caiz mi değil mi diye sordum.

FORMAYI GİYMEDİ ; ÖNCE İMAM GETİRİN !

2013'te İngiliz Newcastle United forması giyerken çok konuşulan bir olaya imza atmıştı. Senegalli oyuncu üzerinde yüksek faizle kredi veren Wonga şirketinin reklamlarının bulunduğu formayı giymeyi reddettmiş ama daha sonra aynı formayla sahaya çıkmıştı. Ancak o formayı giymeyi redden Papiss Cisse hakkında İngiliz basınında “kumar oynarken yakalandı” diye haberler çıkmış ve Türkiye'de de bu gündem yaratmıştı.
 
Peki o dönem ne oldu, kumar oynadı mı yoksa formayı giymediği için kendisini itibarsızlaştırmak için mi bu haber yapılmıştı? Papiss Cisse kumar oynadığı haberini reddederken o dönem yaşananları anlattı. Ve o formayı giymek için kulüpten imam talep ettiğini, gelen imamdan aldığı icazet sonrası o formayı giydiğini anlattı.

"İMAM İSTEDİM GETİRDİLER, İCAZET ALIP O FORMAYI GİYDİM"
 
Papiss Cisse, yıllar sonra bu olayı şöyle anlattı: Evet o formayı giymedim. Ardından İngiliz kulübüne bir imam getirin eğe formayı giymemde dini açıdan bir sorun yoksa giyeceğimi söyledim. Tabii İngiltere'de imam bulmaları biraz zor oldu. Devamında bir imam geldi ve ona caiz mi değil mi diye sordum. İmam da caiz olduğunu söyleyip, bana şu açıklamayı yaptı: “Herhangi bir sponsorluk seni bağlamaz. Sen bir iş icra ediyorsun. Emeğinin karşılığını alıyorsun. Dolayısıyla formayı giyebilirsin” dedi ve ben de giydim. 
 
"ASLA KUMAR OYNAMADIM '' 
 
Papiss Cisse, bu olaydan sonra kendisi hakkında “kumar oynarken yakalandı” haberleri içinse “Asla kumar oynamadım. Bu haberler doğru değildi. Evet arkadaşlarımla zaman zaman kağıt oyunları oynuyorum ama hiç bir zaman kumar maksatlı oynadım. Sadece kendi aramızda zaman zaman küçük iddialara girip o kazanılan parayı da takımdaki  diğer çalışanlara ya da ihtiyaç sahiplerine verdik.”

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:43
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER