Ey imam hatipli kardeşim Seni neden çekemiyorlar

İmam Hatipler Cumhuriyet'e batıyor!

Ey imam hatipli kardeşim Seni neden çekemiyorlar

Başarılarıyla muhafazakar kesimin göğsünü kabartan İmam Hatipli öğrenciler sol basını rahatsız etmeye devam ediyor. İmam Hatip ve kutsal değerlere karşı sakat bir bakış açısı olan Cumhuriyet gazetesi, bu alanda yeni bir skandala imza attı. Cumhuriyet gazetesinin bugün ki sayısında İmam Hatipli öğrencilere karşı algı operasyonu çekilmeye çalışıldı. "Herkes İmam Hatibe" manşetiyle "MEB istediği başarıyı sağlayamayan İmam Hatipleri klavuzda nitelikli okul yaptı" spotuyla verilen haber imam hatipli öğrencileri küçümsüyor.

banner178
ALGI OPERASYONU ÇEKİYORLAR

Cumhuriyet, attığı manşette geçtiğimiz sene Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre yüzde 30 başarıya ulaşan İmam Hatip liselerinin başarı oranını yüzde 13 olarak göstererek aynı zamanda yalan bilgi paylaştı.Manşetin hemen altında Eczacıbaşı valeybol takımının resmini "kızlar başımızın tacı" spotuyla veren Cumhuriyet, açık valeybolcu kızlar üzerinden İmam Hatipli kızlara da aklınca saygısız bir göndermede bulundu.

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDULAR

İmam Hatipli kız öğrenciler en son Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda  dünya şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmam Hatipli öğrencilerin bu başarısı üzerine 3G ile canlı bağlanarak tebrik etmişti.

Kaynak:YeniAkit.com.tr

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER