Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: Devlet Kur'an kurslarını engellerken FETÖ'yü büyütüyordu

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Devlet, çocukların Kur'an kurslarına gitmesini yasaklarken, Diyanet'in yolunu keserken, FETÖ'yü büyütüyordu. Gerçek buydu" dedi. Görmez, Diyanet atamaları konusunda FETÖ mensuplarının kendisine yaptığı müdahale girişimlerini de anlattı

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: Devlet Kur'an kurslarını engellerken FETÖ'yü büyütüyordu

Görmez, "Devlet, çocukların Kur'an kurslarına gitmesini yasaklarken, Diyanet'in yolunu keserken, FETÖ'yü büyütüyordu. Gerçek buydu" dedi.

Mehmet Görmez, "Bazı bilgilerden hareketle bu topraklardan bir damarın, farklı düşüncenin 15 Temmuz gecesinde bu milletin şanlı direnişini biraz daha küçümsemeye kalkıştığını, FETÖ ile mücadeleyi zaafa uğratacak bir çabayı hissettim. Şahsımın da isminin geçtiği bazı bilgilerin üzerinden bu tür yanlışıklıkların ortadan kalkması için gecikmiş de olsam, 2 sene sonra da olsa bu spekülatif bilgileri ortadan kaldırmak ve milletimizin hafızasına ve tarihin hafızasına doğru bilgileri emanet etmek için bugün buradayım. O gece yaşadıklarımı, hatırladıklarımı sizlerin vasıtasıyla da milletimizin her ferdiyle paylaşmayı bir vazife olarak görüyorum" dedi.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
BU KİŞİ FETOCU LARİ VEKİL KURAN KURSU ADI ALTİNDA KADROYA ALDIRDI
BU KİŞİ FETOCU LARİ VEKİL KURAN KURSU ADI ALTİNDA KADROYA ALDIRDI - 13 ay Önce

Bu Kişi ve bir kac bAKAN MİLLET VEKİL LERİNİN İMZASIYLA USULSÜZLÜK YAPARAK VEKİL IMAMLARI KULLANDI ONLARIN ELİNDEN KADROYU ALIP SAHTEKARLIK YAPTIRDI 2013 YILINDA GECE YARISI 12 DE VEKİL İMAM ADINI DEĞİŞTİREREK VEKİL BAYAN ABLALARA ÇEVİRDİLER KADROYU O GÜNDÜR BUNLAR İMAM HATİPLİLERİ GEÇİCİ VEKİLLİK TE FAHRİ LİKTE SİMDİDEN İŞKUR A DÜŞÜRDÜ JULLNIYURLAR HALEN SİNDİ İMAM HATİPLİ DİYANETE SOKULMUYİR GEÇİCİ KADROLU YERİNE VEKALET EN KULLNIP ATIYOR. DIŞARIYA

Mehmet KELEŞ
Mehmet KELEŞ - 13 ay Önce

sayın başkanım Şefi ile imami ile konuşmayan İl Müftüsü ataması yaptınız bunda sizin hiçmi sorumluluğunuz yoksormak isterim artık konuşan Türkiye var.

SIRADAKİ HABER