Erbaş Gayretli Bir İlim Adamıdır

Erbaş, FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele veren gayretli bir ilim adamı ve yöneticidir.

Erbaş Gayretli Bir İlim Adamıdır

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik son günlerde bir hasta ziyareti üzerinden Diyanet İşleri Başkanı'na yönelik yapılan eleştirilerle ilgili sorulan bir soru üzerine: “Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Tartışmaları doğru bulmuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından takdir edilen gayretli, başarılı bir ilim adamıdır. Bu tartışmalar neticesinde de Cumhurbaşkanımız bu düşüncesinin kamuoyuyla paylaşılmasını istemiştir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının yetkileri kanunlarla belirlenmiş son derece saygın bir kurum olduğuna ifade eden Çelik, “Bu tartışmalar olduğu andan itibaren tartışmaları ayrıntılı bir şekilde izledik. Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği bir ilim adamı ve takdir ettiği bir yöneticidir. Bu tartışmalar neticesinde de Sayın Cumhurbaşkanımız bu görüşünün kamuoyuyla paylaşılmasını istemiştir.” diye konuştu.

Erbaş, FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele veren gayretli bir ilim adamı ve yöneticidir Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın FETÖ ve PKK’ya karşı verdiği mücadeleye dikkat çekerek şunları söyledi: “Bir ilim adamı olarak ve bir yönetici olarak Fethullahçı Terör Örgütüne karşı, PKK Terör Örgütüne karşı gençlerimizin bunların sapkın ideolojilerinden korunması, milletimizin sahih İslam anlayışıyla daha yoğun bir şekilde buluşturulması konusunda son derece gayretli bir ilim adamı ve gayretli bir yönetici olarak değerlendirilmektedir.

Cumhurbaşkanımız tarafından takdir görmektedir ve bu çalışmaları sebebiyle Fethullahçı Terör Örgütü ve PKK Terör Örgütü gibi bir takım terör örgütlerinin de hedefindedir. Geldiği günden beri ortaya koyduğu çalışmalar hükûmet tarafından takdir edilmektedir.” “Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz” İnsani bir ziyaretten siyasi sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmadıklarını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti: “Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten siyasi sonuçlar çıkartmak, her insani ziyaretten bir ideolojik tartışma yapmaya başlarsak bunun sonu gelmez. Zaten kendisi de ifade etti.

Kendisinin buraya gidildiğinde resimler aile tarafından çekiliyor ve paylaşılıyor. Diyanet İşleri Başkanı’nın kıyafeti söz konusu ediliyor. Diyanet İşleri Başkanımızın zaten kıyafeti bellidir o kıyafetle bu ziyaretlerini yapıyor. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz arkadaşlar. Pek çoğumuz pek çok siyasetçi siyasi sebeplerle de ziyaretler yapıyor, insani sebeplerle de ziyaret yapıyor. Eğer insani sebeple yaptığımız ziyaretleri illa siyasi bir formata oturtmaya kalkarsak kimse kimseyi kendi düşüncesinde birebir uyuşan kimse haricinde ziyaret edemez hale gelir. Dolayısıyla insani bir ziyaretten böylesine siyasi sonuçlar çıkarılması böylesine ideolojik sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.” 

Çağrılara cevabımız, Diyanet İşleri Başkanımız, takdir edilen, gayretli bir ilim adamı ve başarılı bir yöneticidir Çelik açıklamasını şu sözleriyle tamamladı:  “Diyanet İşleri Başkanımız, Cumhurbaşkanımız tarafından, hükûmetimiz tarafından takdir edilen gayretli bir ilim adamıdır ve başarılı bir yöneticidir. Bu çağrılara cevabımızın bu şekilde olduğunu belirtmek isterim. Tabi son zamanlarda her vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili her meselenin tartışmaya dönüşmesini de doğru bulmuyoruz.”
 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER