E-Devlet Sisteminde Artık Soy Ağacınızı Bulabileceksiniz

E-Devlet sistemi alt yapısını kullanarak hizmet sunan yüzlerce kuruma...

E-Devlet Sisteminde Artık Soy Ağacınızı Bulabileceksiniz

E-Devlet sistemi alt yapısını kullanarak hizmet sunan yüzlerce kuruma ait binlerce hizmetten siz de güvenle faydalanabilir, bu sayede vakitınızı ve paranızı boşa harcamamış olursunuz.

E-Devlet sitesi bünyesine yeni bir özellik daha ekledi

Nüfus ve vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan iş birliği yardımıyla “Alt-Üst Soy bilgisi sorgulama” yapmak artık mümkün olacak yani soy ağacınıcı öğreneceksiniz.

PEKİ ALT-ÜST SOY BİLGİSİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet resmi sitesi olan https://www.Turkiye.gov.Tr adresini açarak, kullanıcı girişi bölümünden giriş seçeneklerinden birini seçerek giriş yapınız.

Daha sonra “Hizmetler” kısmına gelerek Nüfus ve yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisini seçiniz. Bu bölümde alt kategorilerinde “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” seçeneğini seçin.

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

E-Devlet şifresi olmayanlar, herhangi bir PTT şubesinden şifre alabilirler. Şifre için 2 Türk Lirası ücret alınır ve kapalı zarf içinde verilir. E-Devlet şifresi, kişisel bilgilere ulaşım imkanı verdiği için güvenlik açısından başka kişiler ile paylaşılmamalıdır.

E-Devlet şifresinin unutulması halinde, turkiye.Gov.Tr internet sitesinden yeni şifre oluşturulabilir. Bunun için, daha önceden uygulamaya cep telefonu numarasının kayıt edilmiş olması gereklidir. Uygulamada kayıtlı cep telefonu numarası yoksa, PTT şubelerinden yeni şifre alınabilir yahut giriş için öteki seçenekler kullanılabilir.

 E-DEVLET SİSTEMİ KİLİTLENDİ

vatandaşların büyük ilgi gösterdiği hizmet sayfasının ise yaşanmış olan yoğunluk nedeniyle vakit vakit kilitlendiği görüldü. Peki bu sistemin nasıl yararı olacak diye sorarsanız. Başka farklı sitelerde dolaşmanıza gerek kalmadan güvenilir bir şekilde E-devlet sisteminden şifre alarak yararlanabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Yararlanılan Bazı Sistemler;

Askerlik durum belgesi sorgulama,

Nüfus kayıt örneği,

Adresinizi öğreneceğiniz ikametgah belgesi,

Eğitim bilgileriniz (Öğrenci belgesi),

Sigortalı gün sayınız, 

KYK ve Devlete olan ödemeleriniz,(Vergi borcu vs.)

Adli sicil kaydı,

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama işlemi,

 Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, 

İşlemleri için devletin sitesi olan e-devlet https://www.Turkiye.gov.Tr adresine giriş yapıp sağ üst kısımdan size ait T.C numarası ve şifresini girip yukarıda yazılan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER