DİYANET VAKFI LOJMANLARINI KİM YAPTIRDI

Diyanet İşleri Başkanlığımızın Vakıflar Genel Müdürlüğü...

DİYANET VAKFI LOJMANLARINI KİM YAPTIRDI

DİYANET VAKFI LOJMANLARINI KİM YAPTIRDI

Diyanet İşleri Başkanlığımızın Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak üzerinde bulunan camii lojmanlardan kira alınmaması için bağlı kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunduğu ve bu kapsamda bir protokol imzalandığı bu konuyla ilgili ayrıca Başkanlık Hukuk Müşavirliğince mütalaa verildiği anlaşılmaktadır.

Başkanlığımız dışındaki kuruluşlara ait lojmanlarda oturan Din Görevlilerimizden lojman kirası alınmaması için harekete geçen Diyanet İşleri başkanlığımız İl İlçe Kasaba ve Köylerde görev yapan İmam Hatip ve Müezzin Kayyım ve Kuran Kursu öğreticilerimizin bulundukları görev yerlerindeki özel gayret ve çabalarıyla Mülkiyetini Türkiye Diyanet Vakfına kazandırdıkları gayrimenkuller üzerine vatandaşlarımız tarafından yaptırılan cami lojmanlarından Türkiye Diyanet Vakfının kira alması büyük bir çelişkidir.

banner178

Din Görevlilerinin önderliğinde Hayırsever Vatandaşlarımız tarafından yaptırılarak Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan cami arsaları ve inşa edilen cami ve mescitlerin müştemilatına imkânlar dâhilinde cami veya mescitte görev yapacak din görevlilerinin ikameti için de lojman yapılmaktadır.

Bugüne kadar hakiki veya hükmi şahıslar bu evlerde oturan cami görevlilerinden herhangi bir ücrette almamışlardır.

Bu yerler yapılış amacına uygun kullandırılmıştır. Çünkü bu evler yapılırken cami görevlisinin ücretsiz oturacağı bilinmektedir ve teamül haline gelmiştir. Hayırsever vatandaşlarda bu amaçla yardımlarını yapmışlardır.

Bu sebeple kendi özveri ve gayretleriyle Din Görevlilerinin Barınma ile ilgili sorununa lojman kazandırarak çözüm bulan Din görevlilerimizden o yerde görev yaptığı sürece kira alınmaması Türk Diyanet Vakıf Sen olarak talebimizdir.

Başkanlığımızca Türkiye Diyanet Vakfı nezdinde girişimlerde bulunularak, cami görevlilerinin ikameti amacıyla yapılan bu tür konutlarda oturan cami görevlilerinden ücret alınmamalıdır.

Kenan AK
TÜRK DİYANET VAKIF SEN 
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 17:12
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sadık kasikci
Mehmet sadık kasikci - 1 yıl Önce

Geçmişe dönük 4600 tl borç cikarttilar

SIRADAKİ HABER